Velký dar přírody – Antrodia Cinnamomea


Jedním z velmi cenných darů přírody je Antrodia Cinnamomea, neboli houba jmenující se outkovka kafrová. Tato houba roste pouze na stromu Cinnamomum kanehirae (také známém jako kafrovník/skořicovník), což je strom původem z Tchaj-wanu, který roste ve výšce 2 000 metrů nad mořem.

Příběhy této houby vztahující se k léčbě rakoviny, posílení imunitního systému a prodloužení si života nejsou místním obyvatelům na Tchaj-wanu vůbec cizí.

Houba Antrodia Cinnamomea rostoucí na dřevě


Houba rostoucí na pevné kultuře

Dokonce i bez systematického lékařského výzkumu, dlouhá historie a svědectví lidí s pozitivními výsledky, vyústilo v komerční vývoj extraktu z této houby.

Houba rostoucí na agarové destičce

Vzácnost Antrodia Cinnamomea a obtížné pěstební podmínky se promítají do vysoké ceny houby. Na Tchaj-wanu se výroba extraktu vyvíjí ze tří substrátů – dřevěných špalcích, na agarových deskách a tekutých médiích.

Houba rostoucí v tekutém vývaru

Hlavní cílovou sloučeninou z houby jsou triterpeny, a každý substrát přináší odlišné výsledky. I když se liší od přirozeně vypěstovaných hub, zdravotní přínosy komerčního extraktu využívá mnoho lidí.

Antrodia rostoucí na pevné kultuře

Místní producent na Tchaj-wanu, Jack Wu, který je předsedou společnosti 3i Agricultural BioTech , se zaměřuje na rozvoj svého podnikání „Global 100“. Řekl: „Posláním společnosti 3i je péče o Zemi, životní prostředí a zdraví člověka. Chtěli bychom zřídit 100 distribučních center po celém světě, aby mnohem více lidí využilo velmi vzácné houby Antrodia cinnamomea z Tchaj-wanu.“

K dosažení mise pan Wu také poskytl fond na pomoc pacientům s rakovinou a cukrovkou.

Tagy: Čína, Taiwan, léčiva, léčba rakoviny, Cinnamomum kanehirae, outkovka kafrová, Antrodia

Zdroj: www.visiontimes.com