Zázvor - pro upevnění zdraví, ale i při hubnutí

Zázvor, nejen úžasně vonící koření, ale i superpotravina, která upevní vaše zdraví a podpoří hubnutí. Tento malý zázrak se proslavil díky své výrazné chuti a schopnosti snižovat zánět v těle. Má také schopnost stimulovat trávení, potlačit chuť k jídlu a velmi rozmanitě jej lze využít, ať už jako čaj či neodmyslitelná součást mnoha jídel.


Jestliže jste se rozhodli pro zdravé hubnutí pomocí Zázvoru pravého, nebo potřebujete posílit imunitu, níže se dozvíte veškeré potřebné informace, které potřebujete znát.


Přirozeně zrychluje metabolismus

Zázvor je potravina, která dokáže zvýšit produkci tepla v těle, což má za následek vyšší výdej kalorií a tím pádem způsobuje snadnější hubnutí. Konzumace zázvoru dokáže zrychlit váš metabolismus až o 5 procent a zvýšit spalování tuků dokonce až o 16 procent. Vysoký podíl vlákniny podpoří metabolismus.  


Zvyšuje pocit sytosti

Zatímco pevná vůle a pravidelný pohyb hrají velkou roli při hubnutí, stejně tak důležitou roli hrají i hormony a jejich rovnováha. Hormon, který se podílí na spokojenosti a plnosti po jídle, se nazývá leptin. Lidé trpící nadváhou většinou tohoto hormonu mívají více, což způsobuje, že tělo a mozek těchto lidí začne reagovat jiným způsobem. Zázvor pravý obsahuje bioaktivní sloučeninu zvanou gingerol, která reguluje hladinu cukru v krvi a hladinu leptinu.


Potlačení chuti k jídlu

Nejlepší přírodní cesta, jak potlačit chuť k jídlu je pití zázvoru. Mezi další jeho vlastnosti patří udržování pocitu plnosti po jídle, díky kterému snížíte váš celkový denní příjem kalorií. Jestliže si dopřejete po hlavním jídle šálek horkého čaje ze zázvorového prášku, snížíte pocit hladu až na šest hodin.


Snižuje kortizol

Kortizol - steroidní hormon regulující mnoho procesů v těle, včetně metabolismu, imunity a stresu. Nerovnováha hormonů a chronický stres mohou způsobit zvýšení kortizolu v krvi a zvýšení tělesné hmotnosti. Na potlačení produkce tohoto hormonu bude velmi účinný zázvor, jenž podpoří vaši pohodu a také hubnutí.  


Nejen že zázvor dokáže pozitivně ovlivnit vaši váhu, ale také podpoří celkové zdraví. Ovšem, nezapomínejte, že nic se nemá přehánět. Pokud se rozhodnete pro extrakt v prášku, dodržujte přesné dávkování 50 - 150 mg extraktu, a to v jedné dávce. Zázvor v sušené formě má ideální využití, lze jej přidat na hranolky, do polévek, džusů, smoothie, ale také z něj můžete vykouzlit lahodný čaj.