LifeChi - Bránovitka mléčná (Irpex lacteus) extrakt v prášku 50 g

Bránovitka mléčná extrakt obsahuje účinné polysacharidy a další látky jako glukany, saponiny, organické kyseliny, alkaloidy, 17 druhů aminokyselin a další živiny.

● Extrakt v prášku z medicinální houby Bránovitky mléčné s obsahem více jak 30% polysacharidů. Čistý obsah balení: 50 g.

Cena
383,50 Kč 590 Kč
-35 %
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:

Bránovitka mléčná  je dřevokazná houba běžně se vyskytující v různých oblastech světa. Je to typ houby rodu  Irpex. Houba tvoří bílý povlak vyskytující se hlavně na kmenech a větvích stromů. Jedná se o jednu z nejběžnějších hub, vyskytující se například v severní Americe. Bránovitka mléčná neboli Irpex Lacteus je také zkoumána pro své léčivé účinky. 

V Asii je široce používána pro léčbu onemocnění ledvin. V hledáčku vědců je Bránovitka mléčná intenzivně zkoumána pro své schopnosti čistit vodu od toxických látek například v textilním průmyslu.

Latinský název: Irpex Lacteus

Jiné názvy: Bránovitka mléčná, Irpex lacteus, Irpex lacteus polysaccharides

Země původu: provincie Zhejiang, Asie


Jakost Typ Pěstování Aplikace
potravinářská, farmaceutická
SSF Mycelium extrakt kultivace doplňky stravy, mykoterapie


Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Polysacharidy, glukany, saponiny, organické kyseliny, alkaloidy, 17 druhů aminokyselin a dalších živin

Souvisí s: nefropatie, nefritida, záněty ledvin, s regulací imunitního systému, antimikrobiální, antibakteriální, inhibicí uvolňování histaminu, alergickými stavy, antihistaminika, produkcí cytokinů, monocyto-makrofágovými buňkami, elasticitou kapilár, stěnami krevních cév

Užívání: Užívá se cca 4 g – 5 g extraktu v jedné dávce (4 – 5x orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, v mykoterapii až 3x denně. Vhodné užívat půl hodiny před jídlem. Je dobré odměřenou dávku extraktu rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod), případně dochutit mlékem a medem.

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Upozornění: Není vhodné užívat s léky potlačující imunitu (např. po transplantaci).