Kaapa Mushrooms - Soma MAITAKE mushroom tinktura 50 ml

Extrakt z funkční houby Maitake v tinktuře.

Cena
849 Kč
Dostupnost:
Na dotaz
ks
Hmotnost:
165 g
VytisknoutVložit do seznamu

Tato houba s čekým názvem trsnatec lupenitý (Grifola frondosa) byla v Japonsku natolik vzácná, že sběrači těchto hub bránili vstupu ná svá naleziště tím, že je oplocovali a nikdy nevyzrazovali místa nálezu svých "pokladů". Japonský název maitake "tančící houba" si údajně vysloužila díky tomu, že nálezce této houby tančil radostí, když ji našel. Pro cenné vlastnosti maitake byla dříve vyvažována stříbrem.

Trsnatec se v Japonsku a Číně používá také k přípravě pokrmů a rozsáhlých preparátů již více jak 3000 let. V Číně za dynastie Han se houba používala jako vitální houba.


Latinský název: Grifola frondosa

Jiné názvy: Maitake, tančící houba, Hen of the woods, sheeps head, huishuhua, Klapperschwamm

Země původu: Finsko

Jakost Typ Extrakce Aktivní sloučeniny Aplikace
potravinářská kapalný roztok ve formě tinktury horkovodní a alkoholová ergosterol
β-(1→3)-glukan
β-(1→6)-glukan
Grifolin
lysofosfatidyletanolamin
doplňky stravy, mykoterapie


JE NÁM LÍTO, ŽE S VÁMI NEMŮŽEME SDÍLET VŠECHNY INFORMACE O TOMTO PRODUKTU. Různé právní předpisy EU nám (i všem ostatním provozovatelům potravinářských podniků) velmi omezují rámec, nakolik je možné informovat o výhodách, které tyto produkty lidem nabízejí.   

V čem jsou tinktury z funkčních hub skvělé?

 • Jsou všestrannými pomocníky během procesu regenerace
 • Jsou prospěšné, když je třeba zvýšit energii a vitalitu
 • Pomáhají v náročném období
 • Celkově posilují organismus


TRADIČNÍ VYUŽITÍ MAITAKE

Východní, japonská a čínská medicína si houby cení pro její vitální účinky a pro její schopnost navracet organismus do rovnováhy po fyzickém i psychickém přetížení. Schopností svlažovat suché, výrazně pomáhá orgánům, které správné tekutiny potřebují, hlavně plicím a střevům. Plíce a slezina jsou orgány, které se podílejí na tvorbě qi, proto se trsnatec hodí na řešení celkového oslabení. Plíce jsou orgánem, který řídí obrannou wei qi.ODKUD NAŠE MAITAKE POCHÁZÍ

Tato maitake je pěstována na venkovní farmě v Karjalohja ve Finsku. Šetrný proces zajišťuje produkci houbových plodnic té nejvyšší možné kvality. K pěstění se využívají ztepilé kmeny finských stromů, které byly předem pečlivě otestovány. Postup je takový, že na jaře se březové kulatiny naočkují a následující rok jsou již kolonizovány. 

U houbových tinktur od KÄÄPÄ Mushrooms je důležité, že obsahují pouze plodnice, nikoliv podhoubí (mycelia). Tím, že se při výrobě zachovává kořenová síť a zpracovává se pouze nadzemní část houby, je jistota, že výtažek obsahuje veškeré důležité sloučeniny, které v kořenech mohou chybět. Přestože mycelium může být kultivováno i v laboratorních podmínkách a následně prohlášeno za houby, některé takto získané houbové produkty bývají chudší na účinné látky.


VÝHODY METODY DVOJITÉ EXTRAKCE

Maitake je zpracována metodou dvojité extrakce. Dvojitý extrakt zajišťuje nejvyšší možnou koncentraci a lepší biologickou dostupnost účinných látek pro organismus. 

Zatímco tradičně byly funkční houby konzumovány ve formě vývaru (vařily se několik hodin), metoda dvojité extrakce mnohonásobně zvětšuje vstřebatelnost a využitelnost účinných složek pro organismus.

Buněčná stěna houby, která obsahuje účinné látky, je tvořena chitinem. Lidský organismus však nemá enzymy pro zpracování chitinu. Takže při trávení nedokážeme uvolnit účinné látky z buněčné stěny houby a vyloučíme je. Extrakcí horkou vodou dokážeme prolomit chitinovou bariéru a vytěžit z houby maximální množství účinných látek. Důležité je ovšem provést ještě extrakci alkoholem, aby se rozpustily také významné sloučeniny, rozpustné v tucích, ktrými jsou například triterpenoidy.

Sušená maitake je dvakrát extrahována – horkou vodou a alkoholem v poměru 1:20. Touto metodou je zajištěno, že každá lahvička tinktury je velmi účinná, s veškerými příznivě působícími látkami ve snadno stravitelné podobě. Navíc je možné ji skladovat až 3 roky.


DALŠÍ INFORMACE

Dávkování: 

 • Vždy začínejte s menšími dávkami a postupně je zvyšujte. 
 • Doporučená maximální denní dávka jsou 2 ml.
 • Můžete brát samostatně nebo přidat do vody, čaje či jiného nápoje.
 • Vzhledem k tomu, že naše výtažky jsou silné, doporučujeme každé 3 měsíce dát si týdenní pauzu.

Složení:

Extrakt z houby Maitake (Grifola frondosa ), voda a alkohol (25% extrakt). 

Obsah extraktu v 1 dávce (2ml): 1000mg.

Není významným zdrojem energie, sacharidů, bílkovin ani tuků.


Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Výrobce: KÄÄPÄ Biotech Ltd., Teilinummentie 4, 09120 Karjalohja, Finsko

PROČ JSME SI VYBRALI KÄÄPÄ Mushrooms? 

Misí společnosti KÄÄPÄ Mushrooms je zlepšování blahobytu lidí i lesů. A musíme uznat, že tito finští specialisté na funkční houby berou svou práci skutečně vážně!

Funkční houby produkují přísně ekologickými postupy v lesních houbařských farmách na severu Finska a v Laponsku. Zde jsou v panenské, neznečištěné přírodě pěstovány převážně na kmenech bříz. Tento způsob je časově náročnější, protože břízám trvá déle, než začnou plodit. Výtažky z hub jsou však díky investované trpělivosti mnohem silnější.

Proč je tato lokalita výhodná? Bylo zjištěno, že čím severněji houby vyrostou, tím více účinných sloučenin obsahují. Skandinávské dlouhé a drsné zimy nutí rostliny a houby, aby co nejlépe využily krátkého léta a vytvořily si maximum účinných složek. 

Výroba společnosti KÄÄPÄ Mushrooms je certifikována pro ekologické produkty EU. Veškeré produkty procházejí testováním v laboratořích třetích stran na přítomnost těžkých kovů a dalších toxinů.


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

 • Doplněk stravy
 • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
 • Není významným zdrojem energie, sacharidů, bílkovin ani tuků.
 • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí.
 • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
 • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
 • Upozornění: Není vhodné užívat s léky potlačující imunitu (např. po transplantaci).
 • Neobsahuje žádná aditiva. Případný zákal nebo sraženina nejsou na závadu.

  Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.