LifeChi - Aloe vera (Aloe vera Haw. Berg) extrakt v prášku 100 g

Aloe je velmi oblíbená rostlina ve farmacii, potravinářství i kosmetice. Obsahuje látky, které mají silné účinky a působí jako antioxidant. Hlavní účinnou látkou aloe vera je glykosid barbaloin.

● Extrakt v prášku z listů aloe vera s obsahem více jak 35% barbaloinu. Čistý obsah balení: 100 g.

Cena
398 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Vytisknout Vložit do seznamu

Aloe vera je využívána již po tisíce let jako účinná rostlina a její užívání se rozšířilo po celém světě. Nejstarší důkazy o jejím využití pocházejí z raného Egypta z doby před 6000 lety. V poslední době její mnohostranné účinky objevuje i západní medicína a potvrzují je četné vědecké studie. Rostlina je používána v tradiční indické, čínské i arabské medicíně. 

O aloe vera se ví, že příznivě působí na normální činnost gastrointestinálního traktu, pročišťuje organismus a detoxikuje, posiluje jej a podporuje normální stav pokožky. Aloe vera také souvisí s normální hladinou cukru v krvi, přirozenou obranyschopností - imunitním systémem, napětím a únavou.

Latinský název: Aloe vera

Jiné názvy: Aloe vera, Aloe pravá, Aloe barbadensis, Aloe barbadensis Mill., Aloe barbadensis var. chinensis Haw., krev Bohů, rostlina nesmrtelnosti

Země původu: hornatá provincie Yunnan, Asie


Jakost Typ Zpracování Aplikace
potravinářská horkovodní extrakt ruční sběr doplňky stravy, kosmetika, fytoterapie


Historie použití: Tradiční čínská, egyptská, řecká, římská, indická, arabská medicína, tradiční přírodní medicína, doplňky stravy, fytoterapie, alternativní medicína, ájurvéda

Účinné látky: Barbaloin, latex, aloin, antrachinony, pryskyřice, steroly (b-sitosterol a kampesterol), hořčiny, saponiny, kyseliny (kumarinová, citronová, jablečná, vinná), aminokyseliny, aktivní polysacharidy mukopolysacharidy, minerální látky (hořčík, draslík, selen, zinek)

Souvisí s: Normální činnost gastrointestinálního traktu, (před) menstruační &  komfort, Normální stav pokožky, Normální hladina cukru v krvi, Přirozená obranyschopnost - imunitní systém, Čištění a detoxikace, Antioxidant, Napětí - únava, Normální funkce střevního traktu

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 0,5 g – 1 g extraktu v jedné dávce (jedna orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, ve fytooterapii až 3x denně. Extrakt má výraznou nahořklou chuť, takže je dobré odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Tržiště 14, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Neměly by užívat ženy se silnou menstruací.
  • Nedoporučuje se osobám s krvácivými hemoroidy, křečovými žilami a ledvinovým onemocněním.
  • Lidé s jakýmikoliv zdravotními problémy by měli užívání prášku z Aloe vera zkonzultovat se svým lékařem. 
  • V počátcích se mohou objevit u citlivějších jedinců průjem a nadýmání.