LifeChi - Outkovka kafrová (Antrodia cinnamomea) extrakt v prášku 50 g

Outkovka kafrová je mimořádně ceněná houba rostoucí na Tchaj-wanu pod kůrou skořicovníku Kanehirova (Cinnamomum kanehirai). Dle dostupných informací má silné pozitivní účinky, které jsou předmětem mnoha studií. V zahraničí je Outkovka kafrová součástí i některých patentů.

● Extrakt v prášku z funkční houby Outkovky kafrové s obsahem více jak 20% polysacharidů a 6% triterpenů. Čistý obsah balení: 50 g.

Cena
990 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Vytisknout Vložit do seznamu

Outkovky kafrové si poprvé všimli domorodci na Tchaj-wanu. Používali ji při intoxikaci alkoholem a na obtíže související s alkoholem.  Jedná se o vysoce ceněnou funkční houbou, která se používá v tradiční lidové medicíně hlavně na Tchaj-wanu. 

Současná medicína v houbě objevila řadu biologicky aktivních látek, které jsou předmětem intenzivního výzkumu. Výzkumu houby Antrodia cinnamomea (outkovka kafrová) je věnováno mnoho diplomových prací a dnes už také několik patentů.

Latinský název: Taiwanofungus camphoratus

Jiné názvy: Antrodia cinnamomea, Antrodia camphorata, Niu Chang Chih, Taiwanofungus camphoratus, Niu-Chang, Chang-ku, Niu-Chang-ku, Hong-Chang-Chih, Ganoderma camphoratum, Ganoderma comphoratus

Země původu: provincie Zhejiang, Asie


Jakost Typ Pěstování Aplikace
potravinářská, farmaceutická
SSF Mycelium extrakt kultivace doplňky stravy, mykoterapie


Historie použití: Tchajwanská medicína, tradiční přírodní medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Polysacharidy, triterpenoidy – antciny – methylantcinát K, B a C, kyselina eburicoová a dehydroeburicoová, antrochinonol, zhankuové kyseliny (ZAA), adenosin, kyselina maleinová a jantarová – antrodiny A až E , antrochinonoly, glykoproteiny

Souvisí s: Biologickými aktivními látkami

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 0,5 g – 1 g extraktu v jedné dávce (jedna orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, v mykoterapii až 3x denně. Extrakt má nahořklou chuť, takže je dobré odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Tržiště 14, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Upozornění: Není vhodné užívat s léky potlačující imunitu (např. po transplantaci).