LifeChi - Shiitake (Lentinula edodes) extrakt v prášku 50 g

LifeChi - Shiitake (Lentinula edodes) extrakt v prášku 50 g

Shiitake někdy také Šiitake nebo česky houževnatec jedlý pochází původně z Japonska, Číny a jiných asijských zemí. Shiitake je jednou z hub, kterou užívali starověcí medici na císařských dvorech Číny a Japonska. Wu Ri - významný lékař z čínské dynastie Ming zařadil schopnosti šiitake mezi houby "zvyšující celkovou energii organismu".

 ● Extrakt v prášku z funkční houby Shiitake s obsahem více jak 50% polysacharidů a 25% betaglukanů. Čistý obsah balení: 50 g.
 

Cena: 790 Kč
Dostupnost: Skladem
Značka: LifeChi
Hmotnost: 50 g

Shiitake v minulosti, stejně jako nyní, se užívala při slabosti a vyčerpání, k podpoře činnosti jater, ledvin a krve. Doporučovala se také jako vitální houba. Sušená shiitake je bohatá na sacharidy, bílkoviny, tuky a nenasycené mastné kyseliny. Obsahuje 18 aminokyselin, z čehož 8 je esenciálních, což představuje lepší poměr než v případě mléka, sójových bobů, masa nebo vajec. Ze všech hub má shiitake nejvýraznější chuť.

Zmínka o šiitake se objevila v knize Materia medica již v roce 1309. Některé historické záznamy však ukazují, že v Japonsku byla užívána přinejmenším už ve 2. století našeho letopočtu.

Latinský název: Lentinula edodes, Lentinus edodes

Jiné názvy: Houževnatec jedlý, Xianggu - voňavá houba, šiitake, black forest mushroom, white flower mushroom

Země původu: provincie Zhejiang, Asie


Jakost Typ Pěstování Aplikace
potravinářská, farmaceutická
horkovodní extrakt kultivace na dřevě doplňky stravy, mykoterapie


Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Lentinan, polysacharidy, betaglukany, heteroglukany, kyselina pantotenová, okten-1-ol-3, etyl-n-amylketon, lignin, eritadenin - kyselina máselná, kyselina šťavelová

Souvisí s: T lymfocyty, makrofágy, interferon, játry, ledvinami, žlučníkem, žaludkem, klouby, krví, pokrmem Yakuzen

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 0,5 g – 1 g extraktu v jedné dávce (jedna orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, v mykoterapii až 3x denně. Extrakt má výraznou houbovou chuť, která je pro shiitake typická. Odměřenou dávku můžete rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Tisknout