LifeChi - Maitake (Grifola frondosa) extrakt v prášku 50 g

LifeChi - Maitake (Grifola frondosa) extrakt v prášku 50 g

Trsnatec lupenitý patří mezi významné druhy hub. V Japonsku je tato houba známá pod názvem Maitake nebo Kumotake, což v překladu znamená "tančící houba" nebo také "hejno hub".

 ● Extrakt v prášku z plodnice funkční houby Maitake s obsahem více jak 30% polysacharidů a 15% betaglukanů. Čistý obsah balení: 50 g.

Cena: 690 Kč
Dostupnost: Skladem
Značka: LifeChi
Hmotnost: 50 g

V tradiční čínské medicíně se trsnatec lupenitý (Grifola frondosa) využíval již v období dynastie Han (206-220 n.l.)

TIPPro zvýšení účinků funkčních hub se doporučuje pravidelný příjem vitamínu C, například s pomocí extraktů z Rakytníku nebo z Aceroly.

Latinský název: Grifola frondosa

Jiné názvy: Maitake, Huaishuhua, Hen of the Woods, Kumotake, tančící houba, hejno hub

Země původu: jihovýchod čínské pevniny, provincie FuJian, Asie


Jakost
Typ
Extrakce
Pěstování
Aktivní sloučeniny
Aplikace
potravinářská, farmaceutická
práškový extrakt z plodnice
horkovodní kultivace na substrátu 30% polysacharidy, 15% betaglukany doplňky stravy, mykoterapie


Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Obsahové látky: beta D glukany (1→ 3, 1→ 6), grifolan, xyloglukan, ergosterol, fenoly, flavonoidy, grifolin, lektiny, polysacharidy

Souvisí s: ledvinami, játry, T-buňkami, NK buňkami, maitake D frakcí, makrofágy

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 0,5 g – 1 g extraktu v jedné dávce (jedna orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, v mykoterapii až 3x denně. Extrakt má příjemnou sladkou chuť s houbovými tóny a mírně nahořklým koncem. Odměřenou dávku můžete rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem. Při užívání funkčních hub se doporučuje zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě extraktu z Aceroly nebo Rakytníku

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Tisknout