LifeChi - Maca (Lepidium meyenii) prášek z kořene 100 g

LifeChi - Maca (Lepidium meyenii) prášek z kořene 100 g

V peruánské medicíně byla maca používána u množství potíží. Od symptomů menopauzy, až po vitalitu a plodnost. Velký význam měla také pro sexuální výkonnost, hormonální systém a duševní i fyzické zdraví.

● Maca prášek z kořene s obsahem bioaktivních isothiokyanátů (benzyl isothiokyanát, p-methoxybenzyl isothiokyanát). Čistý obsah balení: 100 g.

Cena: od 270 Kč
Značka: LifeChi

Maca nebo také řeřicha peruánská se pěstuje pro nevelké bulvy, které jsou u domorodých obyvatel tradiční součásti stravy i pomocnými prostředky. Sušený prášek z macy má výživnou hodnotu srovnatelnou s kukuřicí, pšenicí i rýží. Má přes 60 % sacharidů, 10 % bílkovin ve formě polypeptidů a aminokyselin, vlákninu a lipidy. Obsahuje také vápník, draslík, železo, jod, fosfor, zinek, vitamíny B, vitamín C, mastné kyseliny (linolová, palmitová a olejová), alkaloidy, třísloviny i saponiny a obsahuje devět esenciálních aminokyselin.

V peruánském bylinné medicíně byla maca používána u množství potíží. Od symptomů menopauzy, až po vitalitu a plodnost. Velký význam měla také pro sexuální výkonnost, hormonální systém a duševní i fyzické zdraví.

Latinský název: Lepidium meyenii

Jiné názvy: Maca, řeřicha peruánská, peruánská viagra, peruánský ženšen

Země původu: Asie


Jakost Typ Zpracování Aplikace
potravinářská kořenový prášek ruční sběr doplňky stravy, fytoterapie


Historie použití: Peruánská medicína, tradiční přírodní medicína, doplňky stravy, alternativní medicína

Účinné látky: vitamíny A, B1, B2, B6, C a E, stopové prvky jako železo, vápník, měď, zinek, hořčík, draslík a sodík, jód, velké množství aminokyselin, mastných kyselin (kyselina linolenová, palmitinová, oleinová, laurová, stearová), steroly (kampesterol, stigmasterol, beta-sitosterol), třísloviny, saponiny, terpenoidy, biologicky aktivní aromatické isothiokyanáty (benzyl isothiokyanát, p-methoxybenzyl isothiokyanát), bílkoviny, uhlovodany a vláknina

Souvisí s: Fyzické a duševní zdraví, Vytrvalost, Vitalita, Plodnost, Sexualita, Hormonální systém - menopauza, Zdroj fytoestrogenu

Užívání: Užívá se cca 2 g – 3 g prášku v jedné dávce (2 – 3x orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně. Vhodné užívat půl hodiny před jídlem. Je dobré odměřenou dávku prášku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Tržiště 14, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Tisknout