O nás

LifeChi je internetový obchod zaměřující se na vzácné adaptogenní rostliny a byliny. Největší pozornost však věnujeme funkčním houbám a extraktům z nich. Díky vysoké koncentraci a biologicky aktivním složkám mají naše extrakty značný potenciál. Extrakty se pyšní farmaceutickou úrovní kvality, na které je založeno velké množství laboratorních výzkumů. Nemají žádné chemické přísady a jsou tedy 100% přírodní.

V jihovýchodní Asii jsou funkční houby a rostliny využívány po mnohá staletí. Věříme této dlouholeté tradici a jsme hrdí na to, že můžeme s těmito dary přírody seznámit právě vás.


Když jsem se začal seznamovat s funkčními houbami a dalšími méně známými bylinami, byl jsem jimi tak fascinován, že jsem se ponořil do studia těchto ohromujících bylin a měl jsem tak možnost dozvědět se o jejich pozitivním účinku.

Lidé v mém okolí neměli mnohdy ani potuchy o jejich existenci a proto jsem jim svoje poznatky začal předávat. Informací bylo tolik, že pro mě bylo velice obtížné v krátkosti popsat rozdíly různých druhů hub či bylin, jejich účinky, způsob zpracování a užívání. Právě z tohoto důvodu vznikly informační stránky   lifechi.cz/blog a e-shop lifechi.cz, kde jsou všechny zajímavé informace o této tématice.


A jak jsem se k tomu dostal? 

To už není moc veselé. Vděčím za to totiž již zesnulému příteli...

Až když zjistil, že se jeho zdravotní stav zhoršuje, začal se zajímat o alternativní medicínu. Získané informace mi nadšeně předával a sám na sobě přírodní produkty testoval. Díky tomu si své zdraví rapidně zlepšil a mohl tu být o to déle. Dodnes mě ale mrzí, že se touto cestou vydal příliš pozdě, než aby užíval přírodní produkty preventivně. Teď už vím, jaká je síla v těchto unikátech darovaných přírodou a můžu tak předávat (pro mě velice důležité) poselství.

Stal jsem se tak inspirací pro mou partnerku Zuzanu, které má ráda zdravý životní styl a s tím spojené vaření, pěstování bylinek či zeleniny, ostatně stejně jako naše společná přítelkyně Barbora, která si časem také našla v mé cestě zalíbení. Obě by chtěli předat své zkušenosti i nové nápady a šířit tuto myšlenku dál. Mnohé informace, články či recepty jsou právě od těchto dvou šikovných slečen.


Naše poslání 

Za poslání nepovažujeme pouze poskytnutí přirozené cesty k rovnováze, obnovení a optimalizaci našeho těla, ale také inspirování vás a společného docílení lepší kvality života nás všech. K tomu nám dopomáhají přírodní látky, založené na dlouholeté tradici a nejnovějších studiích.