LifeChi - Outkovka kafrová (Antrodia camphorata) extrakt v prášku nebo kapslích - prášek 50 g

Outkovka kafrová (Antrodia camphorata) je mimořádně ceněná houba rostoucí na Tchaj-wanu pod kůrou skořicovníku Kanehirova (Cinnamomum kanehirai). Tato vzácná houba je předmětem mnoha vědeckých studií. V zahraničí je Outkovka kafrová součástí i některých patentů.

● 100% přírodní extrakt v prášku z mycelií Antrodia camphorata s obsahem více jak 50% polysacharidů a 6% triterpenů. Čistý obsah balení: 50 g nebo 100 kapslí po 400 mg (dle zvolené varianty).

Varianta:
Cena
841,50 Kč 990 Kč
-15 %
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
50 g
VytisknoutVložit do seznamu

Outkovky kafrové si poprvé všimli domorodci na Tchaj-wanu v kůře skořicovníku. Jedná se o vysoce ceněnou houbou, která se používá hlavně na Tchaj-wanu. 

Současný výzkum v houbě objevil řadu aktivních látek, které jsou předmětem intenzivního zkoumání. Výzkumu houby Antrodia camphorata (outkovka kafrová) je věnováno mnoho diplomových prací a dnes už také několik patentů.

Latinský název: Antrodia camphorata, syn. Taiwanofungus camphoratus (čeleď: Fomitopsidaceae) 

Jiné názvy: Antrodia cinnamomea, Antrodia camphorata, Niu Chang Chih, Taiwanofungus camphoratus, Niu-Chang, Chang-ku, Niu-Chang-ku, Hong-Chang-Chih, Ganoderma camphoratum, Ganoderma comphoratus

Země původu: provincie Zhejiang, Asie


Jakost Typ Extrakce Aktivní sloučeniny
Pěstování
Aplikace
potravinářská, farmaceutická
práškový extrakt z mycelia horkovodní a alkoholová 50% polysacharidy,
6% triterpeny
SSF Mycelium kultivace
doplňky stravy, mykoterapie, věda, výzkumHistorie použití: Tchajwanská medicína, TČM, alternativní medicína

Obsahové látky: Polysacharidy, triterpenoidy – antciny – methylantcinát K, B a C, kyselina eburicoová a dehydroeburicoová, antrochinonol, zhankuové kyseliny (ZAA), adenosin, kyselina maleinová a jantarová – antrodiny A až E , antrochinonoly, glykoproteiny

Souvisí s: aktivními látkami

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 250 mg – 490 g extraktu v jedné dávce (jedna orientační odměrka, která je součástí balení) nebo 1 kapsle, které obsahuje 400 mg extraktu a zapijeme ji dostatečným množstvím vody. Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, v mykoterapii až 3x denně. Maximální denní dávka je stanovena na 990 mg. Extrakt má nahořklou chuť, pokud nemáte variantu extraktu v kapslích, je dobré odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem.


Varianta v prášku

Balení: 50 g


Varianta v kapslích

Balení: 100 kapslí po 400 mg

Hmotnost obsahu netto: 49,4 g

Obal: HPMC rostlinné kapsle


Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací! Nově můžete také k většímu prostudování použít ChatGPT.


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti do 14 let, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Upozornění: Není vhodné užívat s léky potlačující imunitu (např. po transplantaci).
  • Neobsahuje, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

    Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.