LifeChi - Korálovec ježatý (Hericium erinaceus) extrakt v prášku 50 g

Oproti ostatním houbám naprosto vyniká obsahem aminokyselin, a proto je vhodným doplňkem stravy vegetariánů a veganů. V současnosti se zkoumají její pozitivní účinky proti řadě neurodegenerativních onemocnění i pro své nootropické vlastnosti posilovat mozek.

● Extrakt v prášku z medicinální houby Hericium erinaceus s obsahem více jak 50% polysacharidů a 25% beta-glukanů. Čistý obsah balení: 50 g.


 

Cena
390 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:

Hericium erinaceus je houba, která má dlouhou historii používání v tradiční čínské medicíně. Celosvětově se tato houba pěstuje jako kulinářská lahůdka i jako lék. Oproti ostatním houbám naprosto vyniká obsahem aminokyselin, a proto je vhodným doplňkem stravy vegetariánů a veganů. 

V současnosti se zkoumají její pozitivní účinky proti řadě neurodegenerativních onemocnění i pro své nootropické vlastnosti posilovat mozek.

Latinský název: Hericium erinaceus

Jiné názvy: Hou Tou Gu, Korálovec ježatý, Lví hříva, Opičí hlava, Lion’s Mane, Yamabusitake, Vousatý zub

Země původu: provincie FuJian, Asie


Jakost Typ Pěstování Aplikace
potravinářská, farmaceutická
vodný extrakt kultivace doplňky stravy, mykoterapie


Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Polysacharidy, glukany, hericenony, erinaciny, kyselina chagová a betulinová, betulin

Souvisí s: Beta-glukany, žaludečním traktem, trávením a zažíváním, polypeptidy, polysacharidy, optimalizací hladiny cholesterolu a srážlivosti krve, pružnosti a průchodnosti cév, prevencí únavy a stresu, depresí, úzkostí, neuroregenerací, neuropatií, demencí, nootropika, “chytré drogy”, Alzheimer, MRSA, Parkinson, alergií, ekzémy, akné apod.

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 0,5 g – 1 g extraktu v jedné dávce (jedna orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, v mykoterapii až 3x denně. Extrakt má příjemně sladkou chuť, takže je možné odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.).

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Upozornění: Není vhodné užívat s léky potlačující imunitu (např. po transplantaci).