LifeChi - Korálovec ježatý (Hericium erinaceus) houbový prášek 100 g

Jemně namletá biomasa houby Hericium erinaceus získaná ze zdrojových plodnic hub. V současnosti se zkoumají její pozitivní účinky pro své nootropické vlastnosti. Český název této houby je Korálovec ježatý. Tato houba, dlouhodobě užívána v tradiční čínské medicíně, se zároveň považuje za kulinářskou lahůdku. Obsahuje množství aminokyselin.

Jemný prášek z plodnice funkční houby Hericium erinaceus zpracován technologií shellbroken pro narušení chitinového obalu, s obsahem více jak  4% polysacharidů a 10% bílkovin. Čistý obsah balení: 100 g.

Cena
490 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
100 g
VytisknoutVložit do seznamu

Korálovec se vyznačuje tím, že má obrovské plodnice o velikosti 7 až 20 cm. Kvůli velikosti a vzhledu plodnic, které jsou chlupaté, si korálovec vysloužil v Číně přezdívku Opičí hlava. Houba má nejprve bílou, později růžovou a nakonec zlatavo-rezavou barvu. Z povrchu plodnice vyrůstají konce, které připomínají třásně. Proto se jí v ostatních zemích pro změnu říká Lví hříva. Plodnice korálovce je jedlá a v Číně se považuje za vynikající lahůdku. Chutí připomíná mořské ryby, kraba nebo humra.

Korálovec roste na odumřelých stromech nejčastěji v Asii, v Evropě se vyskytuje jen vzácně. V Česku je dokonce chráněný. Číňané používají od nepaměti korálovec v tradiční čínské medicíně, protože se v něm nachází bioaktivní látky, které ocení náš organismus, zejména mozek, srdce a střeva.

Korálovec obsahuje množství hericenonů a erinacinů. Tyto látky jsou v současnosti zkoumány za účelem farmaceutického využití. Zkoumají se také nootropické vlastnosti houby, které by mohly zvyšovat efektivitu a produktivitu. Houba dále obsahuje velké množství aminokyselin, je proto vhodným doplňkem pro vegetariány a vegany. Náš korálovec pochází z asijské provincie FuJian. Rozemletý houbový prášek se užívá jedenkrát denně po 1 – 3 g s minimálním půlhodinovým odstupem od jídla. Houbový prášek můžete přidat do jídla, nápoje a nebo z něj vyrobit kapsle. Oproti extraktu má Hericium ve formě houbového prášku jemnější působení. 

Latinský název: Hericium erinaceus

Jiné názvy: Hou Tou Gu, Korálovec ježatý, Lví hříva, Opičí hlava, Lion’s Mane, Yamabusitake, Vousatý zub

Země původu: provincie FuJian, Asie


Jakost
Typ
Velikost částic prášku
Pěstování
Aktivní sloučeniny
Aplikace
potravinářská
jemný prášek z plodnice houby
(Fruiting body / biomasa / powder)
80 MESH
kultivace na substrátu
4% polysacharidy, betaglukany, hericenony, erinaciny
doplňky stravy, mykoterapie, maceráty, tinktury, kulinářství


Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Polysacharidy, glukany, diterpenoidy - hericenony, erinaciny, kyselina chagová a betulinová, betulin, provitamín D2, threitol, D-arabinitol

Souvisí s: Beta-glukany, žaludečním traktem, polypeptidy, nootropiky, NFG (nervový růstový faktor)

Užívání: Obvykle postačuje u tohoto prášku z biomasy houby užívat cca 1 g – 3 g v jedné dávce (jedna až dvě orientační odměrky, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x denně. Prášek má příjemně nasládlou houbovou chuť, takže je možné odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.).

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Upozornění: Není vhodné užívat s léky potlačující imunitu (např. po transplantaci).
  • Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.