Blog

Může houba Cordyceps nakazit člověka?

Může houba Cordyceps nakazit člověka?

The Last of Us je televizní seriál o zombie apokalypse inspirovaný videohrou, která si v poslední době získává širokou pozornost. Počátek infekce začíná, když houba Cordyceps zmutuje a rozšíří se na lidi prostřednictvím jejich infikované potravy.

#1 Flexibilita mozku & neuroplasticita

#1 Flexibilita mozku & neuroplasticita

Neuroplasticita je jedním z velkých potenciálních přínosů pro využití psychedelik v klinické praxi. Psychedelika z pohledu různých terapeutických přístupů. Kontext článku může přinést hlubší pochopení role neuroplasticity u psychedelické zkušenosti. 

Vaše nadledviny a funkční houby

Vaše nadledviny a funkční houby

Moderní život je plný stresu. Od finančních problémů přes rušnou dopravu až po nedostatečný spánek. Celý den jsme obklopeni stresory aniž bychom si řádně odpočinuli. Moderní společnost nás neustále vyzývá, abychom činili okamžitá rozhodnutí, často vyvolaná nebo vyvolávající stres. Neustálý závod našeho života nás může vyčerpat nejen krátkodobě, ale i dlouhodobě, pokud je nadledvinkový systém nadměrně přetěžován.

Proč by jsme neměli odsuzovat doplňky z houbového mycelia?

Proč by jsme neměli odsuzovat doplňky z houbového mycelia?

Společnost Host Defense se hrdě zaměřuje na houbové mycelium od 90. let minulého století, kdy její zakladatel a vědecký ředitel Paul Stamets vytvořil řadu doplňků stravy. Na základě dlouholetého výzkumu používají produkty Host Defense základ z myceliové biomasy, který obsahuje jedinečnou matrici houbového mycelia s enzymaticky přeměněným organickým substrátem z hnědé rýže, "kultivovanou" společně - bez plnidel! Tato jedinečná matrice mycelia a fermentovaného substrátu - známá také jako "myceliová biomasa", "myceliovaná rýže" nebo "myceliované zrno" - společně podporují řadu tělesných systémů pro celkové zdraví.

Zjistěte, jak mohou tonizující byliny přinést rovnováhu.

Zjistěte, jak mohou tonizující byliny přinést rovnováhu.

Jedním ze základních aspektů tradiční čínské medicíny (TČM) je koncept jin a jang. Jedná se o protikladné, ale vzájemně se doplňující síly, které jsou v rovnováze nezbytné pro optimální zdraví. Příliš mnoho nebo příliš málo jedné z nich může v těle způsobit problémy.

Chitin v houbách

Chitin v houbách

Některé houbové výrobky, které se na trhu vyskytují, jsou jednoduše rozemleté houby. A ty se poté plní do kapslí. Ale z takového produktu mnoho nezískáte. Pro získání účinných látek se musí houby extrahovat.