LifeChi - Hlíva ústřičná (Pleurotus ostreatus) extrakt v prášku 50 g

Hlíva ústřičná se využívá k léčbě širokého spektra potíží a je hojně známá díky účinným β-(1,3/1,6)-D-glukanům. Je také bohatým zdrojem vitamínů, minerálů a dalších látek, mimo jiné přírodních statinů, které příznivě ovlivňují hladinu tuků v krvi.

● Extrakt v prášku z medicinální houby Hlívy ústřičné s obsahem více jak 30% polysacharidů a 15% β-(1,3/1,6)-D-glukanů. Čistý obsah balení: 50 g.


 

Cena
448,50 Kč 690 Kč
-35 %
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:

Hlíva ústřičná je snad nejznámější léčivá houba v našich končinách. Tato houba byla donedávna považována jen za jakousi lahůdku, ale lékařské výzkumy ukázaly, že v ní je ještě něco mnohem vzácnějšího. 

Hlíva disponuje užitečnými látkami, minerály a vitamíny, které organismus využívá pro pevné zdraví a silnou imunitu. Především obsahuje důležité beta-glukany, polysacharidy se širokým polem působení.

Latinský název: Pleurotus Ostreatus

Jiné názvy: Hlíva ústřičná, Hiratake, Ping Gu, Oyster Mushroom, Tamogitake, Sadafi, Chippikkoon

Země původu: provincie FuJian, Asie


Jakost Typ Pěstování Aplikace
potravinářská, farmaceutická
vodný extrakt kultivace doplňky stravy, mykoterapie


Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Polysacharidy, glukany, triterpenoidy, β-(1,3/1,6)-D-glukan pleuran, statiny, pleurotin, lovastatin (mevinolin), antibiotické a antitrombotické látky

Souvisí s: cholesterolem v krvi, antibiotiky, antioxidanty, nádorovým onemocněním, prevencí, rakovinnými buňkami, infekcemi, tvorbou červených krvinek, zánětlivým, virovým, bakteriálním a plísňovým onemocněním, hemeroidy, ekzémy, popáleninami

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 0,5 g – 1 g extraktu v jedné dávce (jedna orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, v mykoterapii až 3x denně. Extrakt má nahořklou chuť, takže je dobré odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod), případně dochutit mlékem a medem.

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Upozornění: Není vhodné užívat s léky potlačující imunitu (např. po transplantaci).