LifeChi - Acerola (Malpighia glabra) extrakt v prášku 100 g

Acerola (Malpighia glabra) neboli malpígie je ovoce s přírodním zdrojem vitamínu C. Acerola má až 30x více vitamínu C než pomeranč. Je vhodná k užívání jako doplněk samostatně nebo v kombinaci s ostatními doplňky stravy, například funkčními houbami. Obsažený vitamín C z Aceroly napomáhá vstřebávání dalších účinných látek - například z již zmíněných funkčních hub.

● Extrakt v prášku z plodů Aceroly s obsahem 17% vitamínu C. Čistý obsah balení: 100 g.

Cena
490 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
100 g
VytisknoutVložit do seznamu

Acerola je tropické ovoce rostoucí na stálezelených nepopínavých keřích či stromcích. Většinou je hojně známá také pod názvem Acerola cherry. Svými plody připomíná naši třešeň. Acerola pochází z Jižní Ameriky, jižního Mexika, Portorika, Dominikánské republiky, Haiti, Brazílie a Střední Ameriky. Nyní se pěstuje v subtropických oblastech Asie, jako je Indie. Je dobře známo, že v Acerole se vyskytuje velké množství vitamínu C, téměř stejné množství jako v ovoci Camu Camu, i když Acerola (M. glabra) navíc obsahuje vitamíny A, B 1 , B 2 a B 3 , stejně tak významné karotenoidy, bioflavonoidy a antioxidanty. 

Acerola představuje vhodný způsob jak doplnit potřebnou dávku vitamínu C. Hodí se tak při sportovní zátěži, stresu nebo během zkouškového období. Acerola také zlepšuje vstřebatelnost účinných látek z funkčních hub naším tělem. 

Latinský název: Malpighia glabra

Jiné názvy: acerola cherry, malpighia, malpígie, acerola, barbadoská třešeň (Barbados cherry), západoindická třešeň (West Indian cherry), Puerto Rican cherry, Antilles cherry, Wild Crepe Myrtle, cerecita, manzanita, semeruco

Země původu: subtropická ostrovní provincie tradiční čínské medicíny Hainan, Asie


Jakost Typ Extrakce Aktivní sloučeniny
Zpracování
Aplikace
potravinářská, farmaceutická
práškový extrakt ze šťávy plodu ovoce sušením ovocné šťávy 17% vitamín C
ruční sběr
doplňky stravy, fytoterapieHistorie použití: Tradiční čínská medicína, tradiční přírodní medicína, doplňky stravy, fytoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Vitamín C, antioxidanty, karotenoidy, bioflavonoidy, vitamíny A, B 1 , B 2 a B 3

Souvisí s: vstřebáváním látek, doplněk bylinných směsí, koncentrát vitamínu C, dětská výživa, příprava džusů, doplněk funkčních hub

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu 1 g v jedné dávce (jedna orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, ve fytooterapii až 3x denně. Extrakt má kyselou chuť, odměřenou dávku je dobré rozpustit ve vlažném čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, smoothie apod.), případně dochutit medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.