LifeChi - Borůvka (Blueberry) extrakt v prášku 50 g

Borůvkový extrakt je vyroben ze šťávy plodu borůvek, což zaručuje jeho vysokou koncentraci. Borůvky jsou známé pro své antioxidační vlastnosti. 

● Extrakt 10:1 v prášku ze šťávy plodů borůvek. Čistý obsah balení: 50 g.

Cena
240 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
50 g
VytisknoutVložit do seznamu

Borůvkový extrakt je přípravek získaný z plodů borůvky (Vaccinium myrtillus), který se používá v potravinářství a farma. pro své příznivé účinky. Borůvky jsou bohaté na vitamíny, minerály, antioxidanty a další bioaktivní látky.

Borůvkový extrakt obsahuje vysoké množství antioxidantů, zejména anthokyanidinů, které jsou přirozenými barvivy v plodech borůvky. Tyto látky mají silné antioxidační účinky, které pomáhají k normálnímu stavu zraku, normální hladině glukózy v krvi a normální činnosti cévní soustavy.

Latinský název: Vaccinium myrtillus

Jiné názvy: Brusnice borůvka, Bilberry, Huckleberry, Whortleberry, Cowberry, Bog Blueberry, Bog bilberries, Swamp blueberries, Blaubeere, Myrtille, Mora, Brusnica, Arándano, Błękit

Země původu: severovýchodní Asie


Jakost Typ Extrakce Aktivní sloučeniny
Zpracování
Aplikace
potravinářská
práškový extrakt ze šťávy plodu ovoce sušením ovocné šťávy anthokyanidiny
ruční sběr
doplňky stravy, fytoterapieHistorie použití: Tradiční čínská med., tradiční přírodní med., doplňky stravy, fytoterapie, alternativní med.

Účinné látky: Antioxidanty (anthokyanidiny), vitamín C, vitamín K, vláknina, flavonoidy (kvercetin, kaempferol a myricetin), minerály (mangan, železo, draslík)  

Souvisí s: vstřebáváním látek, doplněk bylinných směsí, příprava džusů, doplněk funkčních hub

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu 0,5 - 1,2 g v jedné dávce (jedna orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, ve fytooterapii až 3x denně. Extrakt má kyselou chuť, odměřenou dávku je dobré rozpustit ve vlažném čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, smoothie apod.), případně dochutit medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.