LifeChi - Jinan dvoulaločný (Ginkgo biloba L.) extrakt v prášku 50 g

Látky obsažené v listech jinanu dvoulaločného (ginkgo biloba) jsou užitečné pro náš oběhový systém. Bylina podporuje krevní oběh, krev lépe proudí a zásobuje všechny části těla kyslíkem a živinami, působí na mozkovou tkáň a je to i rostlina pro duševní rovnováhu.

● Extrakt v prášku z listů ginkgo biloba s obsahem více jak 24% flavonoidů a 6% bilobalidů. Čistý obsah balení: 50 g.

Cena
590 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
100 g
VytisknoutVložit do seznamu

Jinan dvoulaločný známý také jako ginkgo biloba pochází z Číny a je rozšířený po celé Evropě. V dnešní době se jinan záměrně pěstuje kvůli jeho účinkům, které spočívají v obsahu látek ze semen a listů.

Bylina je hlavně známá pro prokrvení rukou a nohou, tkání a orgánů díky mikrocirkulaci krevního systému. Přispívá k normální činnosti mozku a je významným antioxidantem.

Latinský název: Ginkgo biloba L.

Jiné názvy: Ginkgo biloba, Ginkgo dvojlaločné, Jinan dvoulaločný

Země původu: provincie Šen-si, Asie


Jakost Typ Extrakce Aktivní sloučeniny
Zpracování
Aplikace
potravinářská, farmaceutická
práškový extrakt z listů horkovodní 24% flavonoidy,
6% bilobalidy
ruční sběr
doplňky stravy, fytoterapieHistorie použití: Tradiční čínská a evropská medicína, tradiční přírodní medicína, doplňky stravy, fytoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: bilobalid, ginkgolid, amentoflavon, bilobetin, sekvoiaflavon, kvercetin, kamferol, ginkgetin, kyselina 6-hydroxykynurenová, kyselina L-askorbová (vitamin C)

Souvisí s: Normální činností mozku, Periférním oběhovým systémem - oči - slyšení, Fyzické a duševní zdraví, Paměť, kognitivní schopnost, Oběhový systém, Krevní oběh - mozek, Kognitivní výkonnost, Antioxidant, Mikrocirkulace krevního systému, Duševní rovnováha

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 50 mg v jedné dávce (na špičku nože). Užívá se jako doplněk stravy 1x denně. Maximální denní dávka je 60 mg. Extrakt má výraznou nahořklou chuť, takže je dobré odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

 • Doplněk stravy
 • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
 • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí.
 • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
 • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
 • Maximální denní dávka je 60 mg.
 • Jiná upozornění: nedoporučuje se užívat s léky na ředění krve. Může snižovat srážlivost krve.
 • Současné použití s léčivými přípravky na snížení srážlivosti krve konzultujte se svým lékařem či lékárníkem. 
 • Neobsahuje, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

  Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.