LifeChi - Korálovec ježatý (Hericium erinaceus) sušené plodnice 100 g

Sušené plodnice houby Hericium erinaceus. V současnosti se zkoumají její pozitivní účinky pro své nootropické vlastnosti. Český název této houby je Korálovec ježatý. Tato houba, dlouhodobě užívána v tradiční čínské medicíně, se zároveň považuje za kulinářskou lahůdku. Obsahuje množství aminokyselin.

● Sušené celé plodnice houby Hericium erinaceus. Čistý obsah balení: 100 g.

Cena
169 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
100 g
VytisknoutVložit do seznamu

Korálovec (Hericium erinaceus) se vyznačuje tím, že má obrovské plodnice o velikosti 7 až 20 cm. Kvůli velikosti a vzhledu plodnic, které jsou chlupaté, si korálovec vysloužil v Číně přezdívku Opičí hlava. Houba má nejprve bílou, později růžovou a nakonec zlatavo-rezavou barvu. Z povrchu plodnice vyrůstají konce, které připomínají třásně.

Korálovec roste na odumřelých stromech nejčastěji v Asii, v Evropě se vyskytuje jen vzácně. V Česku je dokonce chráněný. Číňané používají od nepaměti korálovec v tradiční čínské medicíně.

Latinský název: Hericium erinaceus

Jiné názvy: Hou Tou Gu, Korálovec ježatý, Lví hříva, Opičí hlava, Lion’s Mane, Yamabusitake, Vousatý zub

Země původu: provincie FuJian, Asie

Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Polysacharidy, glukany, diterpenoidy - hericenony, erinaciny, kyselina chagová a betulinová, betulin, provitamín D2, threitol, D-arabinitol

Souvisí s: Beta-glukany, žaludečním traktem, polypeptidy, nootropiky, NFG (nervový růstový faktor)

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.