LifeChi - Ostružiník (Blackberry) extrakt v prášku 100 g

Po objevení výjimečně silného ochranného a antioxidačního účinku bioflavonoidů, patří plody ostružin mezi důležité potraviny, jejichž zvýšená konzumace by se měla stát jedním z důležitých cílů člověka.

● Extrakt 10:1 v prášku ze šťávy plodů ostružiníku. Čistý obsah balení: 100 g.

Cena
490 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Vytisknout Vložit do seznamu

Ostružiník byl znám v bylinné medicíně jak Egypťanům, tak Řekům a Římanům. Využívali všechny jeho obsahové látky, které společně vytvářejí vyvážený komplex, který blahodárně působí na organismus. Ostružiny obsahují zejména vitamíny, karotenoidy, minerální látky a sacharidy.

Účinek ostružin je výrazně posílen vysokým obsahem bioflavonoidů - látek, které chrání před oxidací. Tyto látky jsou významné hlavně pro lidi, kteří potřebují mít normální hladinu glukózy v krvi, což potvrdily i odborné výzkumy. Bioflavonoidy také posilují a regenerují.


Latinský název: Rubus occidentalis, Rubus fruticosus, Rubus caesicus, Rubus idaeus

Jiné názvy: Ostružina, ostružiník, morátum, ježiník, černice, černá malina, vostružník, ježiny, černá malena, blackberry

Země původu: Severovýchodní Asie


Jakost Typ Zpracování Aplikace
potravinářská juice extrakt ruční sběr doplňky stravy, fytoterapie


Historie použití: Tradiční čínská medicína, evropská, řecká, římská a egyptská tradiční přírodní medicína, doplňky stravy, fytoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Vitamin C, karoteny, bioflavonoidy, silné antioxidanty, vitaminy skupiny B, z minerálů - např. mnoho fosforu, dále draslík, železo, hořčík a vápník

Souvisí s: Normální hladina glukózy v krvi, Normální funkce dýchacího systému

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 0,5 g – 1,2 g v jedné dávce (jedna orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, ve fytooterapii až 3x denně. Extrakt má sladce kyselou chuť s příjemným aroma, odměřenou dávku je dobré rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, smoothie apod.), případně dochutit medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Tržiště 14, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.