LifeChi - Outkovka pestrá (Coriolus versicolor) extrakt v prášku 50 g

Tradiční čínská medicína má s používáním Outkovky pestré tisícileté bohaté zkušenosti. První bylinkářská kniha Shen Non Compendium Medica vydaná před 2000 let popisuje tuto houbu a zachycuje obsáhlé zkušenosti s ní. Podle dokumentů z čínské dynastie Han se vyráběly výluhy z této houby připravené pomocí horké vody.

● Extrakt v prášku z houby Outkovky pestré s obsahem více jak 40% polysacharidů. Čistý obsah balení: 50 g.

Cena
690 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
50 g
Vytisknout Vložit do seznamu

Outkovka pestrá pochází původně z Asie, rozšířila se také do Evropy, Austrálie a Severní Ameriky. Také v Česku je výskyt Outkovky pestré poměrně hojný. Outkovka je jednou z nejvíce prozkoumaných hub a také jednou z nejvýznamnějších hub tradiční čínské medicíny. Komerčně se z Outkovky pestré vyrábí preparát nazývaný Krestin.

Z houby se podařilo izolovat látku PSK neboli krestin. Tato látka se v Japonsku stala natolik významnou, že mezi farmaceutickými přípravky zaujímá více jak 25% celého trhu. Outkovka pestrá se také hojně používá ve veterinární praxi a přidává se do krmiva malým domácím zvířatům i koním.

Latinský název: Trametes versicolor, Coriolus versicolor

Jiné názvy: Cloud mushroom, Turkey tail, Yun-Zhi, Kawaratake, Krocaní ocas, Outkovka pestrá, Coriolus, Nebeská tráva

Země původu: provincie Zhejiang, Asie

Typ
Extrakce
Aktivní sloučeniny
Pěstování
Aplikace
práškový extrakt
horkou vodou
>40% polysacharidů
kultivace
veterinární přípravky, mykoterapie


Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, veterinární přípravky, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: PSK - glykoprotein kureha neboli krestin, glykoprotein coriolan - PSP, polypeptidy, betaglukany, ergosterol (provitamín D2), fungisterol beta-sitosterol, triterpenoidy

Souvisí s: Krestinem, aktivitou makrofágů a T-lymfocitů, plícemi, kůží, trávicím traktem, prsy, jícnem, prostatou, slezinou, CM-101, COV-1, Coriolus MRL

Zařazení:   Surovina pro následné a individuální zpracování

Tento produkt není schválen Evropskou Unii jako potravina ani potravinový doplněk. Na základě nařízení Evropského parlamentu a Rady evropského společenství č. 1924/2006 nesmíme u tohoto produktu jako prodejci uvádět některé informace a zdravotní tvrzení. Není určeno k vnitřnímu užití. Pro více informací doporučujeme návštěvu herbáře.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Tržiště 14, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o této houbě se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!

Máte dotaz k produktu? Napište nám.