LifeChi - Outkovka pestrá (Coriolus versicolor) extrakt v prášku 50 g

Tradiční čínská medicína má s používáním Outkovky pestré tisícileté bohaté zkušenosti. První bylinkářská kniha Shen Non Compendium Medica vydaná před 2000 let popisuje tuto houbu a zachycuje obsáhlé zkušenosti s ní. Podle dokumentů z čínské dynastie Han se vyráběly výluhy z této houby připravené pomocí horké vody.

● 100% přírodní extrakt v prášku z houby Outkovky pestré s obsahem více jak 40% polysacharidů. Čistý obsah balení: 50 g.

Cena
586,50 Kč 690 Kč
-15 %
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
50 g
VytisknoutVložit do seznamu

Outkovka pestrá pochází původně z Asie, rozšířila se také do Evropy, Austrálie a Severní Ameriky. Také v Česku je výskyt Outkovky pestré poměrně hojný. Outkovka je jednou z nejvíce prozkoumaných hub a také jednou z nejvýznamnějších hub tradiční čínské medicíny. Komerčně se z Outkovky pestré vyrábí preparát nazývaný Krestin.

Z houby se podařilo izolovat látku PSK neboli krestin. Tato látka se v Japonsku stala natolik významnou, že mezi farmaceutickými přípravky zaujímá více jak 25% celého trhu. Outkovka pestrá se také hojně používá ve veterinární praxi a přidává se do krmiva malým domácím zvířatům i koním.

Latinský název: Trametes versicolor, Coriolus versicolor

Jiné názvy: Cloud mushroom, Turkey tail, Yun-Zhi, Kawaratake, Krocaní ocas, Outkovka pestrá, Coriolus, Nebeská tráva

Země původu: provincie Zhejiang, Asie


Zařazení Typ Extrakce Aktivní sloučeniny
Pěstování
Aplikace
surovina pro následné a individuální zpracování
práškový extrakt z plodnice houby horkovodní 40% polysacharidy
kultivace
mimo EU, veterinární přípravky, věda, výzkumHistorie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, alternativní medicína

Obsahové látky: PSK - glykoprotein kureha neboli krestin, glykoprotein coriolan - PSP, polypeptidy, betaglukany, ergosterol (provitamín D2), fungisterol beta-sitosterol, triterpenoidy

Souvisí s: Krestinem, aktivitou makrofágů a T-lymfocitů, Coriolus MRL, veterinární přípravky

Zařazení:   Surovina pro následné a individuální zpracování

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie. Tento produkt není potravina a není určen k orálnímu užití.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Máte dotaz k produktu? Napište nám.