LifeChi - Agarikon (Laricifomes officinalis) extrakt v prášku 50 g

Verpáník lékařský, latinsky Laricifomes officinalis, neboli Agarikon je dřevokazná chorošovitá houba známá svým odvěkým užíváním v lidové mykoterapii. V dnešní době se stále zkoumají účinky této houby.

 ● Extrakt v prášku z plodnice funkční houby Agarikon s obsahem více jak 30% polysacharidů a 15% betaglukanů. Čistý obsah balení: 50 g.

Cena
690 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
50 g
VytisknoutVložit do seznamu

Podle historických spisů v lékopise De Materia Medica, které sepsal starořecký botanik Pedanius Dioscorides v roce 65 n.l., byl verpáník lékařský (Agarikon) známý starým Řekům a také hojně využíván domorodými lidmi.

Mykolog Paul Stamets provedl řadu výzkumu biologických aktivit Agarikonu. Tuto aktivitu látek prokázal na koncentrovaných extraktech z Agarikonu.

Je to jedna z nejdéle používaných funkčních hub mimo území Asie.  Druhový přívlastek Agarikonu "officinalis" označuje uznávané byliny, rostliny či houby v lékopisech. Agarikon se podává ve formě prášku nebo tablet, které jsou nahořklé chuti. Pro svou hořkost se verpáník lékařský používal jako náhrada chmele při výrobě piva ve Slovinsku.


TIP: Pro zvýšení účinků funkčních hub se doporučuje pravidelný příjem vitamínu C, například s pomocí extraktů z Rakytníku nebo z Aceroly

Latinský název: Laricifomes officinalis, Fomitopsis officinalis

Jiné názvy: Agarikon, verpáník lékařský, troudnatec lékařský, troudnatec modřínový, Tinder Polypore, Horse's Foot Mushroom


Země původu: provincie Zhejiang, Asie 


Jakost
Typ
Extrakce
Pěstování
Aktivní sloučeniny
Aplikace
potravinářská, farmaceutická
práškový extrakt z plodnice houby
horkovodní kultivace na substrátu
30% polysacharidy, 15% betaglukany doplňky stravy, mykoterapie, věda/výzkum,  kosmetika

Optimální koncentrace extraktu se zachováním ostatních účinných látek obsažených v houbě.


Historie použití: Tradiční přírodní medicína, lidová medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína, kosmetika

Obsahové látky: triterpenoidy LTR, fomitopsiny, polysacharidy, glukany

Souvisí s: lanostanové triterpenoidy, metabolity, výzkum

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 0,5 g – 1 g extraktu v jedné dávce (jedna orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x denně, v mykoterapii až 2x denně. Extrakt má výraznou hořkou chuť. Odměřenou dávku můžete rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem. Při užívání funkčních hub se doporučuje zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě extraktu z Aceroly

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Upozornění: Není vhodné užívat s léky potlačující imunitu (např. po transplantaci).
  • Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.