LifeChi - Zázvor pravý (Zingiber officinale Roscoe) extrakt v prášku 50 g

Přírodní bylinný extrakt z oddenku rostliny zázvorovníku pravého (zázvoru). Užívá se pro normální funkce dýchacích cest a pro správně fungující imunitní systém - přirozenou obranyschopnost. Zázvorový oddenek má také významné antioxidační vlastnosti.

● Extrakt v prášku z oddenku zázvoru pravého s obsahem více jak 20% gingerolu. Čistý obsah balení: 50 g.

Cena
590 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
50 g
VytisknoutVložit do seznamu

Užívání zázvoru se traduje již několik tisíc let. Původem je z Číny, a v pozdější době se začal pěstovat také v Indii. Do Evropy se dostal především díky arabským obchodníkům. Ve Starověkém Římě sloužil jako ingredience, která se přimíchávala do cukrovin a sladkých pokrmů. 

Zázvor je nejvíce spjatý s pitím čaje pro přirozenou podporu imunitního systému. Díky jeho vlastnostem přispívá k normální hladině cukru v krvi. V neposlední řadě působí i jako antioxidant.

Latinský název: Zingiber officinale Roscoe

Jiné názvy: ďumbíř, zázvorovník, zázvorové rotule, Ginger

Země původu: pobřežní provincie Shandong, Asie


Jakost Typ Extrakce Aktivní sloučeniny
Zpracování
Aplikace
potravinářská, farmaceutická
práškový extrakt z oddenku horkovodní 20% gingerol
ruční sběr
doplňky stravy, fytoterapie, potravinářství, nápojeHistorie použití: Tradiční čínská a indická medicína, tradiční přírodní medicína, doplňky stravy, fytoterapie, alternativní medicína, ájurvéda

Účinné látky: gingeroly, 6-gingerol, shogaoly, 6-shogaol, 6-pradol, esenciální oleje (seskviterpeny, β-bisabolen, zingiberen, kurkumen a zingiberol), fenolické sloučeniny, flavonoidy, alkaloidy, saponiny, steroidy, terpenoidy a taniny, dále vitamín A, B1, B2, C, E, a minerálních látek – sodík, hořčík, fosfor, draslík, vápník, železo

Souvisí s: Normální hladina cukru v krvi, Normální činnost kardiovaskulárního systému, Přirozená obranyschopnost - imunitní systém, Imunitní systém - antioxidant

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 50 – 150 mg extraktu v jedné dávce (na špičku nože ). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, ve fytooterapii až 3x denně. Odměřenou dávku užívat opatrně. Extrakt má výraznou ostrou chuť, takže je dobré odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, smoothie apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Jiná upozornění: Nedoporučuje se užívat s warfarinem, kyselinou acetylsalicylovou, antiflogistiky nebo u lidí trpící na žlučové kameny- dostatečně se informujte a konzultujte možné interakce s vaším lékařem.
  • Neobsahuje, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

    Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.