LifeChi - Žumen čtyřhranný (Cissus quadrangularis) extrakt v prášku 25 g

Cissus quadrangularis, rostlina známá také jako žumen čtyřhranný, patří do čeledi vinnovité (Vitaceae). Pochází z oblastí tropického a subtropického pásu, především z Indie a Srí Lanky. Rostlina má charakteristické čtyřhranné stonky a je známá pro své účinky a tradiční použití v indické a africké lidové medicíně.

● Extrakt 10:1 v prášku z natě žumenu čtyřhranného. Čistý obsah balení: 25 g. 

Cena
290 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
25 g
VytisknoutVložit do seznamu

Cissus quadrangularis jako doplněk stravy je určen pro podporu hubnutí. Některé studie naznačují, že extrakt z Cissus quadrangularis může mít účinky na metabolismus tuků, které mohou pomoci při kontrole hmotnosti a zlepšení tělesného složení.

Cissus extrakt je koncentrovaná forma látek získaných z rostliny Cissus quadrangularis. Extrakt umožňuje získat a koncentrovat bioaktivní sloučeniny obsažené v rostlině.

Latinský název: Cissus quadrangularis

Jiné názvy: Veldt Grape, Devil's Backbone, Hadjod, Pirandai, Edible Cissus, Asthisamharaka, bone-setter

Země původu: provincie Yunnan, Asie


Jakost
Typ Extrakce
Aktivní sloučeniny
Zpracování Aplikace
potravinářská
práškový extrakt z natě horkovodní
ketosterony
ruční sběr doplňky stravy, fytoterapie


Historie použití: Tradiční čínská medicína, tradiční přírodní medicína, doplňky stravy, fytoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Ketosterony (β-sitosterol a stigmasterol), fenolické sloučeniny (kyselina kávová, kyselina p-hydroxybenzoová a kyselina p-kumarová), flavonoidy (kvercetin, rutin a kempferol)

Souvisí s: metabolismem, pohybový aparát, svalstvo

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 200 - 400 mg extraktu v jedné dávce. Užívá se jako doplněk stravy 1 - 2x denně. Extrakt má hořce nasládlou chuť, je dobré odměřenou dávku rozpustit ve vodě nebo jiném oblíbeném nápoji (čaj, džus, smoothie apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

 • Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.