Kaapa Mushrooms - Soma CHAGA mushroom tinktura 50 ml

Extrakt z funkční houby Chaga v tinktuře.

Cena
819 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Hmotnost:
165 g
VytisknoutVložit do seznamu

Chcete být odolnější a vytrvalejší? Možná potřebujete lépe zvládat zápřah běžného dne, nebo procházíte náročným obdobím. Funkční houba chaga vás nenechá na "holičkách" a dodá vašemu tělu i psychice potřebnou sílu. Díky množství účinných látek je chaga velice oblíbená nejen v tradiční čínské medicíně, ale i v té ruské.

Chaga neboli rezavec šikmý (Inonotus obliquus) je oblíbená funkční houba, pocházející ze severní polokoule. Přirozeně se vyskytuje na kůře bříz a dalších listnatých stromů, kde roste parazitickým způsobem. Pro své účinky bývá přezdívána jako „král hub“, „lesní diamant“ nebo „houba nesmrtelnosti“.


Latinský název: Inonotus obliquus

Jiné názvy: Chaga, Čága, sibiřská Čaga, Rezavec šikmý, Kabanoanatake, Bai Hua Rong, Hua He Kong Jun

Země původu: Finsko

Jakost Typ Extrakce Aktivní sloučeniny Aplikace
potravinářská kapalný roztok ve formě tinktury horkovodní a alkoholová polysacharidy, betaglukany, triterpeny, betulin doplňky stravy, mykoterapie

Jaké jsou všeobecné přínosy hub chaga?

 • Obsahují betulin, kyselinu chagovou a kyselinu betulinovou

JE NÁM LÍTO, ŽE S VÁMI NEMŮŽEME SDÍLET VŠECHNY INFORMACE O TOMTO PRODUKTU. Různé právní předpisy EU nám (i všem ostatním provozovatelům potravinářských podniků) velmi omezují rámec, nakolik je možné informovat o výhodách, které tyto produkty lidem nabízejí.  

V čem jsou tinktury z funkčních hub skvělé?

 • Jsou všestrannými pomocníky během procesu regenerace
 • Jsou prospěšné, když je třeba zvýšit energii a vitalitu
 • Pomáhají v náročném období a stresu
 • Celkově posilují organismus


JAKÉ BLAHODÁRNÉ SUBSTANCE OBSAHUJE CHAGA?

Houba obsahuje celé množství důležitých biologicky aktivních látek.

Obsahuje množství polysacharidů, zejména betaglukanů.

Třetí důležitou skupinou látek jsou triterpeny, zejména betulin či kyselina betulinová, kterou chaga získává z břízy.


JAK BYLA CHAGA VYUŽÍVÁNA TRADIČNĚ?

Díky svým vlastnostem je chaga využívána již po tisíce let. V sibiřské lidové medicíně byla podávána jako tonikum.

Během druhé světové války ve Finsku bývala chaga pro svou chuť a podobný aromatický profil užívána jako náhrada tehdy nedostupné kávy a zároveň k získání nových fyzických sil. A ještě mnohem dříve před tím ji proslavili obyvatelé jedné sibiřské vesnice, kteří ji také používali jako náhražku kávy a čaje.ODKUD NAŠE CHAGA POCHÁZÍ

Současné studie ukázaly, že čím severněji je chaga pěstována, tím více betaglukanů a tripertenů obsahuje. Tato chaga pochází z oblasti za polárním kruhem, z ekologicky obhospodařovaných lesů ve Finsku. 

Její dodavatel, firma KÄÄPÄ Mushrooms, je v současnosti největším producentem chagy na světě. Aktivně vypěstuje udržitelnými postupy na březových polenech krásných 100 000 kilogramů rezavce ročně. Veliký důraz při tom klade na zachování rovnováhy celého lesního ekosystému.

U houbových tinktur od KÄÄPÄ Mushrooms je důležité, že obsahují pouze plodnice, nikoliv podhoubí (mycelia). Tím, že se při výrobě zachovává kořenová síť a zpracovává pouze nadzemní část houby, je jistota, že výtažek obsahuje veškeré důležité sloučeniny, které v kořenech mohou chybět. Přestože mycelium může být kultivováno i v laboratorních podmínkách a následně prohlášeno za houby, mohou být některé takto získané houbové produkty chudší na účinné látky.


VÝHODY METODY DVOJITÉ EXTRAKCE

Reishi je zpracována metodou dvojité extrakce. Dvojitý extrakt zajišťuje nejvyšší možnou koncentraci a lepší biologickou dostupnost účinných látek pro organismus. 

Zatímco tradičně byly funkční houby konzumovány ve formě vývaru (vařily se několik hodin), metoda dvojité extrakce mnohonásobně zvětšuje vstřebatelnost a využitelnost účinných složek pro organismus.

Buněčná stěna houby, která obsahuje účinné látky, je tvořena chitinem. Lidský organismus však nemá enzymy pro zpracování chitinu. Takže při trávení nedokážeme uvolnit účinné látky z buněčné stěny houby a vyloučíme je. Extrakcí horkou vodou dokážeme prolomit chitinovou bariéru a vytěžit z houby maximální množství účinných látek. Důležité je ovšem provést ještě extrakci alkoholem, aby se rozpustily také významné sloučeniny, rozpustné v tucích, ktrými jsou například triterpenoidy.

Sušená chaga je dvakrát extrahována – horkou vodou a alkoholem v poměru 1:5. Touto metodou je zajištěno, že každá lahvička tinktury je velmi účinná, s veškerými příznivě působícími látkami ve snadno stravitelné podobě. Navíc je možné ji skladovat až 3 roky.


DALŠÍ INFORMACE

Dávkování: 

 • Vždy začínejte s menšími dávkami a postupně je zvyšujte. 
 • Doporučená maximální denní dávka jsou 2 ml.
 • Můžete brát samostatně nebo přidat do vody, čaje či jiného nápoje.
 • Vzhledem k tomu, že naše výtažky jsou silné, doporučujeme každé 3 měsíce dát si týdenní pauzu.

Složení:

Extrakt z houby Chaga (Inonotus obliquus), voda a alkohol (25% extrakt).

Obsah extraktu v 1 dávce (2 ml): 1000 mg.

Není významným zdrojem energie, sacharidů, bílkovin ani tuků.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Výrobce: KÄÄPÄ Biotech Ltd., Teilinummentie 4, 09120 Karjalohja, Finsko

PROČ JSME SI VYBRALI KÄÄPÄ Mushrooms? 

Misí společnosti KÄÄPÄ Mushrooms je zlepšování blahobytu lidí i lesů. A musíme uznat, že tito finští specialisté na funkční houby berou svou práci skutečně vážně!

Funkční houby produkují přísně ekologickými postupy v lesních houbařských farmách na severu Finska a v Laponsku. Zde jsou v panenské, neznečištěné přírodě pěstovány převážně na kmenech bříz. Tento způsob je časově náročnější, protože břízám trvá déle, než začnou plodit. Výtažky z hub jsou však díky investované trpělivosti mnohem silnější.

Proč je tato lokalita výhodná? Bylo zjištěno, že čím severněji houby vyrostou, tím více účinných sloučenin obsahují. Skandinávské dlouhé a drsné zimy nutí rostliny a houby, aby co nejlépe využily krátkého léta a vytvořily si maximum účinných složek. 

Výroba společnosti KÄÄPÄ Mushrooms je certifikována pro ekologické produkty EU. Veškeré produkty procházejí testováním v laboratořích třetích stran na přítomnost těžkých kovů a dalších toxinů.


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

 • Doplněk stravy
 • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
 • Není významným zdrojem energie, sacharidů, bílkovin ani tuků.
 • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí.
 • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
 • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
 • Upozornění: Není vhodné užívat s léky potlačující imunitu (např. po transplantaci).
 • Neobsahuje žádná aditiva. Případný zákal nebo sraženina nejsou na závadu.

  Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.