LifeChi - Chaga (Inonotus obliquus) sušené plodnice 100 g

Chaga neboli Rezavec šikmý je houbou, která se odnepaměti používá v tradiční čínské a mongolské medicíně. Obsahuje mnoho cenných látek, například melanin, glukany nebo kyselinu betulinovou.

● Sušené drcené plodnice sklerocia houby Chagy. Čistý obsah balení: 100 g.

Cena
199 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
100 g
VytisknoutVložit do seznamu

Chaga roste na stromech ve východní Evropě, v Rusku, ale také v Severní Americe. Nejlépe se jí daří na břízách. Je zajímavé, že Chagu můžete v přírodě najít a sklidit i v zimních měsících. I této houbě se, podobně jako Reishi, říká božská houba. Zejména proto, že je velmi vzácná. Ve volné přírodě se vyskytuje málo a její cílené pěstování je téměř nemožné. Životní cyklus houby totiž trvá až 45 let, přičemž první sběr houby je možný až po jejím desátém roce života.

V Chaze se nachází mnoho látek, například antioxidanty, polysacharidy, steroly, triterpeny, melanin nebo kyselina betulinová. Složení houby a její účinky se zkoumají zhruba od počátku 20. století.


 

Latinský název: Inonotus obliquus

Jiné názvy: Chaga, Čága, sibiřská Čaga, Rezavec šikmý, Kabanoanatake, Bai Hua Rong, Hua He Kong Jun

Země původu: provincie Heilongjiang, pohoří Greater Khingan, Asie

Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Polysacharidy, glukany, triterpenoidy, ianosterol a inotodiol, kyselina chagová a betulinová a betulin, obliquol, kyselina trametenolová, ergosterol, melanin, vitamíny skupiny B, mangan, germanium, draslík

Souvisí s: preparátem Befungin, bioaktivními látkami, melaninem, pteridinem

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.