LifeChi - Hnojník obecný (Coprinus comatus) extrakt v prášku 50 g

Hnojník obecný (Coprinus comatus) je velmi chutná jedlá houba, která v sobě ukrývá velké množství živin a betaglukanů. V TČM se hnojník začal užívat teprve v posledních desetiletích a jeho slibné účinky se stále studují.

 ● Extrakt v prášku z plodnice funkční houby Coprinus s obsahem více jak 30% polysacharidů a 15% betaglukanů. Čistý obsah balení: 50 g.

Cena
690 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
50 g
VytisknoutVložit do seznamu

Hnojník obecný, také známý jako Coprinus. Oproti jiným funkčním houbám se může pochlubit obsahem dvou důležitých látek, kterými jsou vanad a komatin. Dále obsahuje optimální množství polysacharidů, aminokyselin, betaglukanů, ergosterolů  a dalších stopových prvků (vitamíny, minerály). Coprinus se jako jedna z mála funkčních hub nepoužíval v tradiční čínské medicíně. Coprinus se začal používat v TČM teprve v posledních desetiletích.

Hnojník obecný je houba zvláštního tvaru. Její klobouk je nezvykle protáhlý, připomíná zvoneček a bývá pokrytý hnědobílými šupinami. V přírodě hnojník roste od dubna do listopadu a líbí se mu na rozlehlých travnatých plochách (na loukách, v parcích), kde ho najdete v hloučcích více hub. Protože není náročný na okolní podmínky, můžete ho sbírat téměř po celém světe. Při jeho sběru ale buďte opatrní, protože se velmi podobá hnojníku inkoustovému a hnojníku třpytivému. Tito zástupci hnojníků však jedlí nejsou.

TIPPro zvýšení účinků funkčních hub se doporučuje pravidelný příjem vitamínu C, například s pomocí extraktů z Rakytníku nebo z Aceroly.

Latinský název: Coprinus comatus, Coprinus comatus (O. F. Mull.: Fr.) Pers.

Jiné názvy: Shaggy Ink Cap, White Mushroom, Shaggy Mushroom, Shaggy Mane, Maotou guisan, Jituigu, Lawyer’s Wig, jītuǐ gū


Země původu: jihovýchod čínské pevniny, provincie FuJian, Asie


Jakost
Typ
Extrakce
Pěstování
Aktivní sloučeniny
Aplikace
potravinářská, farmaceutická
práškový extrakt z plodnice houby
horkovodní kultivace na substrátu 30% polysacharidy, 15% betaglukany doplňky stravy, mykoterapie

Optimální koncentrace extraktu se zachováním ostatních účinných látek obsažených v houbě.


Historie použití: Tradiční přírodní medicína, Evropská lidová medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: alkalický protein y3,  beta D glukany - zvláště (1→ 3)-β -glukan, ergothionein, cholin, α-fukogalaktan, komatin, vanad

Souvisí s: játry, T-buňkami, polysacharidovým extraktem CCPF

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 0,5 g – 1 g extraktu v jedné dávce (jedna orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, v mykoterapii až 3x denně (děti od 3 do 15 let 0,5 g denně). Extrakt má příjemnou sladkou chuť s houbovými tóny a mírně nahořklým koncem. Odměřenou dávku můžete rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem. Při užívání funkčních hub se doporučuje zvýšit příjem vitamínu C, který zvyšuje vstřebatelnost účinných látek. Například ve formě extraktu z Aceroly

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Upozornění: Není vhodné užívat s léky potlačující imunitu (např. po transplantaci).
  • Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.