LifeChi – Kadidlovník pilovitý (Boswellia serrata) extrakt v prášku 25 g

Kadidlovník pilovitý, známý také jako boswellie pilovitá (Boswellia serrata), je strom původem z Indie. Jeho pryskyřice, známá jako kadidlo, je využívána především ve východní medicíně a jako vonná látka.

● Extrakt v prášku z pryskyřice Kadidlovníku pilovitého s obsahem 65% kyseliny boswelové. Čistý obsah balení: 25 g.  

Cena
119 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
25 g
VytisknoutVložit do seznamu

Tradiční medicína v Indii a dalších částech světa používá kadidlovník pilovitý kvůli jeho účinným vlastnostem. Je také známý svým vlivem na klouby a trávicí systém. V posledních letech se kadidlovník pilovitý stal populárním jako doplněk stravy a výživový přípravek pro normální stav kloubů, normální činnost gastrointestinálního traktu, normální činnost srdce, normální hladinu cholesterolu v krvi, duševní zdraví, normální funkci reprodukčního systému, normální funkci dýchacího systému.

Pryskyřice získávaná ze stromu kadidlovníku se zpracovává do různých forem, jako jsou pelety, olej nebo pryskyřičná směs. Kadidlo je používáno ve více oblastech, včetně náboženských obřadů, aromaterapie a jako přírodní funkční preparáty.

Latinský název: Boswellia serrata

Jiné názvy: Boswellie pilovitá, kadidlo, indické kadidlo, indické olibanum, Salai guggal, Shallaki, Sallaki, Gajabhakshya, Kundur, Dhup, Kunkumam, Lobana, Kondur, Boswellia glabra, Boswellia thurifera, Boswellia bhaw-dajiana, Boswellia serratoides, Boswellia wightii

Země původu: provincie Xinjiang, Asie


Jakost Typ Extrakce Aktivní sloučeniny
Zpracování
Aplikace
potravinářská, farmaceutická
práškový extrakt z pryskyřice alkoholová 65% kyselina boswelová
ruční sběr
doplňky stravy, fytoterapie, aromaterapie, 

parfumerie a vonné látkyHistorie použití: Tradiční čínská a indická ayurvédská medicína, tradiční africká medicína, náboženské obřady a ceremonie po celém světě, včetně hinduismu, buddhismu a křesťanství

Účinné látky: Boswelické kyseliny (akmyrská kyselina, alfa-boswelická kyselina, beta-boswelická kyselina), terpeny, flavonoidy a další fenolové sloučeniny  

Souvisí s: náboženské obřady, doplněk bylinných směsí, aromata

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu 150 - 600 mg v jedné dávce (jedna orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, ve fytooterapii až 3x denně. Extrakt má kyselou chuť, odměřenou dávku je dobré rozpustit ve vlažném čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, smoothie apod.), případně dochutit medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

 • Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.