LifeChi - Zelený čaj (Camellia sinensis) extrakt v prášku 100 g

Extrakt ze Zeleného čaje se podílí na zrychlení metabolismu a snižuje chuť k jídlu. Působí antioxidačně a osvěžuje tělo i mysl. Zelený čaj má také vliv na únavu a působí stimulačně a povzbudivě, jak fyzicky, tak psychicky.

● Extrakt v prášku z listů zeleného čaje s obsahem více jak 98% čajových polyfenolů, 50% EGCG a 70% katechinů. Čistý obsah balení: 100 g.

Cena
548 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
100 g
VytisknoutVložit do seznamu

Extrakt ze Zeleného čaje se zpracovává ze sušených listů rostliny Cammelia sinensis neboli Čajovníku čínského. Tato rostlina se pěstuje zejména v jihovýchodní Asii, ale postupně pronikla do více než 30 zemí světa, hlavně do tropických a subtropických oblastí.

Zelený čaj se používal v tradiční medicíně v Indii, Číně, Japonsku a Thajsku v nejrůznějších případech od normální hladiny glukózy v krvi, na krevní tlak, podporu metabolismu lipidů až po zlepšení trávení.

Latinský název: Camellia sinensis

Jiné názvy: Camellia chinensis, Green tea, Perlový čaj, Čínský čaj, Ču-čcha, Zhu Cha, Rjokuča

Země původu: provincie Zhejiang, Asie


Jakost
Typ Extrakce
Aktivní sloučeniny
Zpracování Aplikace
potravinářská, 
farmaceutická
práškový extrakt z listů horkovodní
98% polyfenoly, 
50% EGCG, 
70% katechiny
ruční sběr čajové nápoje, doplňky stravy, fytoterapie


Historie použití: Tradiční čínská medicína, tradiční přírodní medicína, doplňky stravy, fytoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: polyfenoly, EGCG (epigallokatechin gallát), katechiny

Souvisí s: Antioxidanty, normální činností srdce, metabolismem / oxidací tuků, normálním stavem kostí, dentálním zdravím, fyzickou a psychickou stimulací / povzbuzením, normálním stavem pokožky, kontrolou tělesné hmotnosti, normální hladinou glukózy v krvi, osvěžením těla - duševní a fyzické schopnosti, kognitivním a duševním zdravím, přirozenou obranyschopností - imunitní systém, kognitivním výkonem a funkcí, normálním stavem zraku, normální střevní mikroflórou, normální funkcí střevního traktu, normální funkcí prostaty, metabolismem lipidů, vylučováním vody z těla, koncentrace - učení

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 150 mg extraktu v jedné dávce (tzv. na špičku nože). Užívá se jako doplněk stravy 1x denně. Maximální denní dávka je 300 mg. Nekonzumovat nalačno. Extrakt má trpkou chuť, je dobré odměřenou dávku rozpustit ve vodě nebo jiném oblíbeném nápoji (čaj, džus, smoothie apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti do 18 let, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Maximální denní dávka je 300 mg.
  • Neobsahuje, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

    Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.