LifeChi - Rozchodnice růžová (Rhodiola rosea) extrakt v prášku 25 g

Kořen rostliny Rhodiola rosea obsahuje řadu bioaktivních látek, včetně rosavinu, rosarinu a salidrosidu, které jsou zodpovědné za její účinky. Tyto sloučeniny jsou klasifikovány jako adaptogeny, látky, které pomáhají tělu přizpůsobit se fyzickým a psychickým stresorům.


 Extrakt v prášku z kořene rozchodnice růžové s obsahem 3% Rosavinu a 1% Rhodiolosidu. Čistý obsah balení: 25 g. 

Cena
390 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
25 g
VytisknoutVložit do seznamu

Rhodiola rosea se tradičně používá ke zvýšení fyzické a duševní výkonnosti a zlepšení celkové pohody. U Rhodioly byl zkoumán také její potenciální přínos pro sportovce na zlepšení výkonu při cvičení a regeneraci.


Rhodiola rosea, běžně známá jako zlatý kořen nebo arktický kořen, je kvetoucí bylina, která patří do čeledi Crassulaceae. Pochází z horských oblastí Evropy, Asie a Severní Ameriky. Rhodiola rosea má dlouhou historii tradičního používání v bylinářství, zejména v Rusku, Skandinávii a dalších částech Evropy.


Latinský název: Rhodiola rosea

Jiné názvy: Zlatý kořen, arktický kořen, rozchodnice, Golden root, Arctic root, Roseroot, Aaron's rod, King's crown, Arctic golden root, Rhodiola, Sedum rosea, R. rosea, Rosenroot, Siberian golden root, Orpin rose, Rodiora, Rodiora Rojea, Jīn root, Zolotoy koren, Raíz de oro, Rodiola rosa, Radice d'oro, Rosenwurz, Rhodiole rose, Racine d'or

Země původu: provincie Xinjiang, Asie


Jakost
Typ Extrakce Aktivní sloučeniny Aplikace
potravinářská, farmaceutická práškový extrakt z kořene alkoholová
                 
3% Rosavin
1% Rhodiolosid

doplňky stravy, fytoterapie


Historie použití: Tradiční čínská medicína, tradiční ruská a skandinávská medicína, sibiřská tradiční medicína, tradiční lidová medicína (Pobaltí a Mongolsko)

Účinné látky: Glykosidy (rosavin, rosarin), salidrosid (rhodiolosid), tyrosol, flavonoidy, proanthokyanidiny, esenciální oleje

Souvisí s: Adaptogeny, výkonnost

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 100 - 300 mg extraktu v jedné dávce. Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně. Odměřenou dávku extraktu můžete rozpustit ve vodě, čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, smoothie apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Jiná upozornění: máte-li nějaké zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky je vhodné se poradit s lékařem nebo farmaceutem.
  • Neobsahuje, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

    Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.