LifeChi - Chaga (Inonotus obliquus) houbový prášek 100 g

Chaga neboli Rezavec šikmý je funkční houbou, která působí jak na naše fyzické tělo, tak na psychiku. Naši psychiku účinně zklidňuje, tělu naopak dodává sílu a energii. Obsahuje mnoho cenných látek, například melanin, glukany nebo kyselinu betulinovou.

● Jemný prášek ze sklerocia funkční houby Chagy zpracován technologií shellbroken pro narušení chitinového obalu, s obsahem více jak 1% polysacharidů a 0,5% triterpenů. Čistý obsah balení: 100 g.

Cena
360 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
100 g
VytisknoutVložit do seznamu

Chaga roste na stromech ve východní Evropě, v Rusku, ale také v Severní Americe. Nejlépe se jí daří na břízách. Je zajímavé, že Chagu můžete v přírodě najít a sklidit i v zimních měsících. I této houbě se, podobně jako Reishi, říká božská houba. Zejména proto, že je velmi vzácná. Ve volné přírodě se vyskytuje málo a její cílené pěstování je téměř nemožné. Životní cyklus houby totiž trvá až 45 let, přičemž první sběr houby je možný až po jejím desátém roce života.

Tradiční čínská medicína ji využívá především pro správnou funkci jater, ledvin a srdce, a zklidnění psychiky. V Chage se nachází mnoho látek, například antioxidanty, polysacharidy, steroly, triterpeny, melanin nebo kyselina betulinová. Složení houby a její účinky se zkoumají zhruba od počátku 20. století. Finský výzkum z roku 1984 prokázal, že Chaga má velmi pozitivní účinky na vitalitu organismu.

Chaga se užívá rozemletá na prášek. Na našem e-shopu najdete jak její extrakt, tak čistý prášek z rozemleté houby. Obvykle se užívá 1 – 3 g prášku denně s minimálním půlhodinovým odstupem od jídla. Prášek lze přidat do nápoje nebo si  z něj můžete vyrobit vlastní kapsle. Chaga z naší nabídky pochází z provincie Heilongjiang, z pohoří Greater Khingan. Oproti extraktu má Chaga ve formě houbového prášku jemnější působení. 


 

Latinský název: Inonotus obliquus

Jiné názvy: Chaga, Čága, sibiřská Čaga, Rezavec šikmý, Kabanoanatake, Bai Hua Rong, Hua He Kong Jun

Země původu: provincie Heilongjiang, pohoří Greater Khingan, Asie


Jakost Typ Velikost částic prášku Pěstování Aktivní sloučeniny Aplikace
potravinářská
jemný prášek ze sklerocia houby
(Sclerotia / biomasa / powder)
80 MESH sběr v přírodě 1% polysacharidy, betaglukany, 0,5% triterpeny, betulin
doplňky stravy, mykoterapie, maceráty, tinktury, kulinářství


Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Polysacharidy, glukany, triterpenoidy, ianosterol a inotodiol, kyselina chagová a betulinová a betulin, obliquol, kyselina trametenolová, ergosterol, melanin, vitamíny skupiny B, mangan, germanium, draslík

Souvisí s: preparátem Befungin, bioaktivními látkami, melaninem, pteridinem

Užívání: 1 – 3 g prášku v jedné dávce  s alespoň půlhodinovým odstupem od jídla, (jedna až tři orientační odměrky, odměrka je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x denně. Prášek má nahořklou chuť, takže je dobré odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Upozornění: Není vhodné užívat s léky potlačující imunitu (např. po transplantaci).
  • Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.