LifeChi – Cicimek čínský (Ziziphus jujuba) extrakt v prášku 25 g

Ziziphus jujuba, známý také jako jujuba nebo čínské datle, je ovocný strom patřící do čeledi Rhamnaceae. Pochází z Číny, ale byl rozšířen do mnoha částí světa pro své ovoce a jeho příznivé vlastnosti na tělo. Extrakt z plodů Ziziphus jujuba je hojně využíván jak v potravinářství, tak v tradiční čínské a bylinné medicíně. 

● Extrakt 10:1 v prášku z plodu cicimku čínského. Čistý obsah balení: 25 g. 

Cena
190 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
25 g
VytisknoutVložit do seznamu

Cicimek čínský extrakt je koncentrovaná forma účinných látek z plodů Ziziphus jujuba. Tento extrakt se získává zpravidla procesem extrakce, při kterém se využívá rozpouštědlo, aby se izolovaly žádoucí látky z plodů. Extrakt z cicimku čínského je často využíván v potravinářském průmyslu, výživových doplňcích a kosmetice díky svým předpokládaným příznivým vlastnostem.


Plody Ziziphus jujuba jsou malé, kulaté a mají různé barvy, včetně žluté, červené, hnědé nebo tmavě fialové, v závislosti na odrůdě a zralosti. Mají sladkou a mírně šťavnatou dužinu s charakteristickou chutí, která se podobá datlím.

Latinský název: Ziziphus jujuba

Jiné názvy: Cicimek čínský, cicimek datlový, čínská datle, červená datle, korejská datle, indická jujuba, Red date, Daechu, Hong zao, Bair, Ber

Země původu: provincie Shaanxi, Asie


Jakost Typ Extrakce Aktivní sloučeniny
Zpracování
Aplikace
potravinářská
práškový extrakt z plodu ovoce horkovodní jujubosidy, zizyphusine
ruční sběr
doplňky stravy, fytoterapie, kosmetikaHistorie použití: Tradiční čínská a bylinná medicína

Účinné látky: Flavonoidy (rutin, kvercetin a kampferol), polysacharidy, triterpenoidy (kyselina maslinová a kyselina oleanová), minerály (železo, vápník a hořčík), fenolické sloučeniny, zizyphusine, jujubosidy, betulin, jujubogenin

Souvisí s: spánek, relax, pokožka

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 0,5 g extraktu v jedné dávce (jedna orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, ve fytooterapii až 3x denně. Extrakt má příjemně sladkou chuť, můžete odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

 • Doplněk stravy
 • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
 • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
 • Uchovávejte mimo dosah dětí.
 • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
 • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
 • Upozornění pro alergiky: Pokud jste alergičtí na rostliny čeledi Rhamnaceae nebo na některé z jejich složek, doporučujeme se poradit s Vašim lékařem.
 • Jiná upozornění: Ziziphus jujuba se nedoporučuje užívat s alkoholem a při hypoglykemii a hypotenzi.
 • Neobsahuje, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

  Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.