LifeChi - Mučenka pletní (Passiflora incarnata) extrakt v prášku 25 g

Passiflora incarnata neboli mučenka pletní je tradičně používána pro duševní pohodu. Účinné látky obsažené v rostlině, jako jsou flavonoidy a alkaloidy, působí na centrální nervový systém a mohou pomoci při stresu a podporovat relaxaci a spánek. 

● Extrakt v prášku z květu mučenky pletní s obsahem 2% flavonoidů. Čistý obsah balení: 25 g.

Cena
190 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
25 g
VytisknoutVložit do seznamu

Passiflora incarnata, běžně známá jako mučenka, je druh kvetoucí rostliny z čeledi Passifloraceae. Pochází z jihovýchodní části Spojených států, včetně Floridy, a vyskytuje se i v dalších částech Severní Ameriky a ve Střední a Jižní Americe. Květy Passiflora incarnata jsou zcela jedinečné a zdobné, s bílými okvětními lístky, fialovými nebo levandulovými vlákny a středovým uspořádáním tyčinek a pestíků. Jsou často navštěvovány včelami a motýly. 

Mučenka má dlouhou historii tradičního využití. Je známá především pro své uklidňující účinky. Rostlina se používá jako přírodní prostředek pro relaxaci a spánek. Předpokládá se, že účinné látky v mučence posilují účinky kyseliny gama-aminomáselné (GABA), neurotransmiteru, který pomáhá regulovat mozkovou činnost a podporuje relaxaci.

Latinský název: Passiflora incarnata

Jiné názvy: Mučenka, májovka, mučenka krvavá, mučenka modrá, mučenka vášnivá, mučenka pravá, mučenka květnatá, Passionflower, Maypop, Mayapple, Wild passionflower, Apricot vine, Purple passionflower, True passionflower, True love, Holy-Trinity flower, Devil's pumpkin, Passion vine, Granadilla

Země původu: provincie Yunnan, Asie


Jakost Typ Extrakce Aktivní sloučeniny
Zpracování
Aplikace
potravinářská, farmaceutická
práškový extrakt horkovodní 2% flavonoidy
ruční sběr
doplňky stravy, fytoterapie


Historie použití: Indiánské kmeny Cherokee a Creek, tradiční přírodní medicína, doplňky stravy, alternativní medicína

Účinné látky: Flavonoidy (apigenin, luteolin a kaempferol), alkaloidy (včetně harmolinu, harmalinu a harmalolu), kyselina gama-aminomáselná (GABA), indoly (harmolin a harmalin), mastné kyseliny (kyselina linolová a kyselina olejová)

Souvisí s: relaxanty

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 400 mg extraktu v jedné dávce. Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně. Odměřenou dávku extraktu můžete rozpustit ve vodě, čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, smoothie apod.), případně dochutit mlékem a medem. 

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.