LifeChi - Blue vervain (Verbena hastata) extrakt v prášku 25 g

Blue vervain (sporýš modrý), známý také jako Verbena hastata, je kvetoucí rostlina z čeledi Verbenaceae. Pochází ze Severní Ameriky a vyskytuje se v různých oblastech, včetně luk, prérií a mokřadů. Sporýš modrý je známý pro své zářivě modré nebo fialové květy a pro své historické využití v tradiční přírodní medicíně.

● 100% přírodní extrakt 5:1 z natě rostliny ve formě prášku. Čistý obsah balení: 25 g.

Cena
390 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
25 g
VytisknoutVložit do seznamu

Blue vervain (Verbena hastata) je víceletá bylina, která patří do čeledi Verbenaceae. Tento druh je původem ze Severní Ameriky a je znám také pod názvy swamp vervain, wild hyssop či hastate-leaved vervain. Blue vervain je vysoce ceněn pro své využití v tradiční přírodní medicíně, zejména v oblasti nervového systému a relaxace.

Rostlina dorůstá výšky 60-120 cm a je charakteristická svými hustě uspořádanými, kopinatými listy a výraznými, modrofialovými květy.

Latinský název: Verbena hastata

Jiné názvy: Verbena šípovitá, sporýš modrý, Swamp verbena, American vervain, Simpler's joy, Herb of the cross, Wild hyssop, Indian hyssop, False vervain, Eisenkraut (německy), Enchanter's plant, Pigeonweed

Země původu: provincie Shaanxi, Asie


Zařazení Typ Extrakce Aktivní sloučeniny
Zpracování
Aplikace
surovina pro následné a individuální zpracování
práškový extrakt z natě alkoholová 5:1 glykosidy, triterpenoidy
ruční sběr
mimo EU, věda, výzkum, kosmetikaHistorie použití: Tradiční přírodní bylinná medicína, tradiční ceremonie indiánskými kmeny

Obsahové látky: Hastatosid A, hastatosid B, kvercetin, luteolin, apigenin, kyselina ursolová a oleanolová, taniny, glykosidy (verbascosid, aucubin, verbenalin, verbenin)

Souvisí s: Relaxací, relaxanty

Zařazení: Surovina pro následné a individuální zpracování

Vzhledem k nařízením Evropské Unie a současné legislativě nesmíme u produktů uvádět některé informace. Mezi ně například patří účinky jiné, než schválené EU, zmínky o užívání u některých produktů, nebo dávkování a vědecké studie. Tento produkt není potravina a není určen k orálnímu užití.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Máte dotaz k produktu? Napište nám.