LifeChi – Slivoň africká (Pygeum africanum) extrakt v prášku 25 g

Kůra slivoně africké ve formě extraktu se často používá pro normální funkci močového měchýře, dolních močových cest a normální funkci prostaty.


Extrakt v prášku z vnitřní kůry stromu Pygeum africanum s obsahem 2,5% fytosterolů. Čistý obsah balení: 25 g.  

Cena
390 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
25 g
VytisknoutVložit do seznamu

Slivoň africká, známá také jako Prunus africana, je stálezelený strom, který je původní v Africe. Kůra tohoto stromu se používá pro normální funkci močových cest a je využívána v tradiční africké med. Hlavními aktivními složkami kůry slivoně africké jsou fytochemikálie jako triterpeny, flavonoidy a steroly. 


Tradiční africké kultury, jako je kmen Bantu, používaly kůru slivoně africké pro rozmanité účely. Využití byla předávána z generace na generaci a zahrnovala přípravu odvarů nebo tinktur z kůry stromu.

V raných letech 20. století byl zájem o slivoň africkou v med. a vědeckém výzkumu rozšířen i mimo Afriku. V roce 1920 byly poprvé publikovány vědecké studie, které upozorňovaly na potenciál slivoně africké. Tento strom se stal středem pozornosti a byl intenzivně studován pro své příznivé vlastnosti.

Díky těmto výzkumům se slivoň africká stala známou v západní med. jako přírodní prostředek pro normální funkci prostaty. V současnosti je slivoň africká široce využívána jako přírodní doplněk stravy ve formě extraktů, tablet nebo kapslí.

Celkově lze říci, že slivoň africká má dlouhou historii v africké tradiční med. a postupně získává uznání celosvětově díky svým potenciálním přínosům.

Latinský název: Pygeum africanum

Jiné názvy: Pygeum africanum bark, Prunus africana, Pygeum africanum, Pygeum crassifolium, Prunus crassifolia,African Cherry, Red Stinkwood, African Plum, Iron Wood, African Prune, Umoja, African Almond, African Barktree, africká slivoň

Země původu: Asie, sběr Afrika


Jakost Typ Extrakce Aktivní sloučeniny
Zpracování
Aplikace
potravinářská
práškový extrakt z kůry alkoholová        
2,5% fytosteroly
ruční sběr
doplňky stravy, fytoterapie, farma., kosmetika, věda a výzkumHistorie použití: Tradiční africká med.

Účinné látky: Fytosteroly (beta-sitosterol, campesterol a stigmasterol), triterpeny (oleanolová kyselina a ursolová kyselina), fenolické sloučeniny (flavonoidy a polyfenoly), flavonoid prunin, atrarová kyselina, N-butylbenzensulfonamid (NBBS)

Souvisí s: Tadenan, Rasayany, močové cesty, BHP

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 50 mg v jedné dávce (na špičku nože). Užívá se jako doplněk stravy 1 - 2x denně. Extrakt má příjemně nasládlou chuť. Je dobré odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Jiná upozornění: máte-li nějaké zdravotní problémy nebo užíváte jiné léky je vhodné se poradit s lékařem nebo farmaceutem.
  • Neobsahuje, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

    Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.