LifeChi - Serenoa plazivá (Saw palmetto) extrakt v prášku 50 g

Serenoa plazivá, také hojně známá jako Saw palmetto přispívá k normální funkci prostaty, močové soustavy a reprodukčního systému. Serenoa plazivá také podporuje růst vlasů.

● Extrakt v prášku ze semen serenoy plazivé s obsahem více jak 45% mastných kyselin. Čistý obsah balení: 50 g.

Cena
590 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Vytisknout Vložit do seznamu

V tradiční severoamerické indiánské medicíně byla serenoa repens používána běžně jako přírodní prostředek při různých chorobách.

V dnešní době je použití serenoy úzce zaměřeno, nejvíce na urogenitální ústrojí pomáhající udržet a přispívat k normální funkci reprodukčního systému.


Latinský název: Serenoa repens (Bartr.) Small

Jiné názvy: palma sabalová, palma zubatá, palmeta, palmito, trpasličí palma, Saw palmetto, American dwarf palm tree, Dwarf palm tree, fan palm, Palma Enana Americana, Sabal, Sägepalme, Zaagpalmetto, Palmier de Floride, tala, taalachoba, talco, talimushi, guana, talalakko, Kanapaha, Sabal serrulatum 

Země původu: ostrovní provincie Hainan se subtropickým podnebím (přezdívaná též jako ostrov palem), Asie


Jakost
Typ
Extrakce
Aktivní sloučeniny
Aplikace
potravinářská, farmaceutická
práškový extrakt
CO2
>45% mastné kyseliny
doplňky stravy, fytoterapie


Historie použití: Mayské kmeny jako tonikum, později také floridští indiáni Seminolové, tradiční čínská medicína, tradiční přírodní medicína, alternativní medicína, doplňky stravy, fytoterapie v Evropě

Účinné látky: volné mastné kyseliny (olejová, laurová, myristová, palmitová, linolejová, vakcenová, kaprylová, palmitoolejová a stearová), steroly (β-sitosterol, stigmasterol, kampesterol, brassicasterol a daucosterol), estery a triglyceridy, flavonoidy, polysacharidy

Souvisí s: Normální funkce prostaty - růst vlasů, Normální funkce močové soustavy, Normální funkce reprodukčního systému

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 0,5 g extraktu v jedné dávce (půl orientační odměrky, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně. Odměřenou dávku extraktu můžete rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Tržiště 14, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Jiná upozornění: Serenoa plazivá se nedoporučuje užívat s léky na ředění krve – zejména warfarinem. Před užíváním se poraďte s lékařem, zda netrpíte závažnějším onemocněním prostaty.