LifeChi - Maca (Lepidium meyenii) prášek z kořene 100 g - Yellow maca (Prášek ze žluté maky)

V peruánské medicíně byla maca používána odnepaměti. Od menopauzy, až po vitalitu a plodnost. Velký význam měla také pro sexuální výkonnost, hormonální systém a duševní i fyzické zdraví.

● Maca prášek z kořene s obsahem bioaktivních isothiokyanátů (benzyl isothiokyanát, p-methoxybenzyl isothiokyanát). Čistý obsah balení: 100 g.

Varianta:
Cena
270 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
100 g
VytisknoutVložit do seznamu

Maca nebo také řeřicha peruánská se pěstuje pro nevelké bulvy, které jsou u domorodých obyvatel tradiční součásti stravy i pomocnými prostředky. Sušený prášek z macy má výživnou hodnotu srovnatelnou s kukuřicí, pšenicí i rýží. Má přes 60 % sacharidů, 10 % bílkovin ve formě polypeptidů a aminokyselin, vlákninu a lipidy. Obsahuje také vápník, draslík, železo, jod, fosfor, zinek, vitamíny B, vitamín C, mastné kyseliny (linolová, palmitová a olejová), alkaloidy, třísloviny i saponiny a obsahuje devět esenciálních aminokyselin.

V peruánském bylinné medicíně byla maca používána odnepaměti. Od menopauzy, až po vitalitu a plodnost. Velký význam měla také pro sexuální výkonnost, hormonální systém a duševní i fyzické zdraví.

Latinský název: Lepidium meyenii

Jiné názvy: Maca, řeřicha peruánská, peruánský ženšen

Země původu: Asie


Jakost Typ Velikost částic prášku
Aktivní sloučeniny
Zpracování
Aplikace
potravinářská
jemný prášek z kořene hlízy 80 MESH isothiokyanáty
ruční sběr
doplňky stravy, fytoterapieHistorie použití: Peruánská medicína, tradiční přírodní medicína, doplňky stravy, alternativní medicína

Účinné látky: vitamíny A, B1, B2, B6, C a E, stopové prvky jako železo, vápník, měď, zinek, hořčík, draslík a sodík, jód, velké množství aminokyselin, mastných kyselin (kyselina linolenová, palmitinová, oleinová, laurová, stearová), steroly (kampesterol, stigmasterol, beta-sitosterol), třísloviny, saponiny, terpenoidy, biologicky aktivní aromatické isothiokyanáty (benzyl isothiokyanát, p-methoxybenzyl isothiokyanát), bílkoviny, uhlovodany a vláknina

Souvisí s: Fyzické a duševní zdraví, Vytrvalost, Vitalita, Plodnost, Sexualita, Hormonální systém - menopauza, Zdroj fytoestrogenu

Užívání: Užívá se cca 2 g – 3 g prášku v jedné dávce (2 – 3x orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně. Vhodné užívat půl hodiny před jídlem. Je dobré odměřenou dávku prášku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Neobsahuje, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

    Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.