LifeChi - Reishi (Ganoderma lucidum) houbový prášek 100 g

Reishi, česky Lesklokorka lesklá, patří k nejznámějším funkčním houbám. Pro své účinky si vysloužila přezdívku božská nebo královská houba. Její největší předností je schopnost posilovat přirozenou obranyschopnost organismu.

● Jemný prášek z plodnice funkční houby Reishi zpracován technologií shellbroken pro narušení chitinového obalu, s obsahem více jak 0,5% polysacharidů a 0,5% triterpenů. Čistý obsah balení: 100 g.

Cena
360 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
100 g
VytisknoutVložit do seznamu

Reishi má sladkou chuť s lehce nahořklým dozvukem. Pochází z jižní a jihovýchodní Asie. První zmínky o jejím užití najdeme už v knihách sepsaných před více 4 000 lety. Od té doby se Reishi využívá v tradiční čínské medicíně například pro zklidnění a posílení organismu .

Jejím největším přínosem je přirozené posilování imunitního systému. Tuto schopnost u Reishi potvrdily i moderní vědecké výzkumy. Houba se dále doporučuje užívat pro normální funkci oběhové soustavy a normální hladinu cholesterolu v krvi. Oproti extraktu má Reishi ve formě houbového prášku jemnější působení. 

Reishi obsahuje také množství bioaktivních molekul (terpenoidy, fenoly, aminokyseliny, polysacharidy).

Reishi se obvykle užívá ve formě prášku. Ten si můžete přidat do nápojů a jídel , nebo si z něj vyrobit vlastní kapsle . Obvykle se užívá 1 – 3 g denně s minimálním půlhodinovým odstupem od jídla . Reishi v naší nabídce pochází z provincie Zhejiang. Jedná se o odrůdu Ganoderma lucidum (Curtis) P. Karst.


Latinský název: Ganoderma lucidum

Jiné názvy: Reishi, Reischi, Lesklokorka lesklá, Ling Zhi, Mannetake, Leskloporka, Panacea Polypore, Linh chi

Země původu: provincie Zhejiang, Asie


Jakost Typ Velikost částic prášku Pěstování Aktivní sloučeniny Aplikace
potravinářská
jemný prášek z plodnice houby
(Fruiting body / biomasa / powder)
80 MESH kultivace na dřevě
0,5% polysacharidy, betaglukany, 0,5% triterpeny
doplňky stravy, mykoterapie, maceráty, tinktury, kulinářství


Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Polysacharidy, glukany, triterpenoidy, kyselina ganoderminová, esenciální aminokyseliny, mannogalaktoglukan, sacchachitin, lektiny, peptidoglycany – proteoglykan, lanostan, kyselina ganoderová a lucidenová, ganoderan, ganoderiol, lektiny a nukleosidy, mastné kyseliny, zinek, selen, měď, vápník, germanium, vitamíny skupiny B

Souvisí s: Beta-glukany, imunitním systémem, přirozenou obranyschopností, normální funkcí oběhové soustavy, normální hladina cholesterolu v krvi, probuzením životní energie Qi a Shen

Užívání: 1 – 3 g prášku v jedné dávce  s alespoň půlhodinovým odstupem od jídla, (jedna až tři orientační odměrky, odměrka je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x denně. Prášek má nahořklou chuť, takže je dobré odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Upozornění: Není vhodné užívat s léky potlačující imunitu (např. po transplantaci).
  • Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.