LifeChi - Shiitake (Lentinula edodes) extrakt v prášku 50 g

Shiitake někdy také Šiitake nebo česky houževnatec jedlý pochází původně z Japonska, Číny a jiných asijských zemí. Shiitake je jednou z hub, kterou užívali starověcí medici na císařských dvorech Číny a Japonska. Wu Ri - významný lékař z čínské dynastie Ming zařadil schopnosti šiitake mezi houby "zvyšující celkovou energii organismu".

 ● Extrakt v prášku z funkční houby Shiitake s obsahem více jak 50% polysacharidů a 25% betaglukanů. Čistý obsah balení: 50 g.

Cena
790 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
50 g
VytisknoutVložit do seznamu

Shiitake v minulosti, stejně jako nyní, se užívala při slabosti a vyčerpání, k podpoře činnosti jater, ledvin a krve. Doporučovala se také jako vitální houba. Sušená shiitake je bohatá na sacharidy, bílkoviny, tuky a nenasycené mastné kyseliny. Obsahuje 18 aminokyselin, z čehož 8 je esenciálních, což představuje lepší poměr než v případě mléka, sójových bobů, masa nebo vajec. Ze všech hub má shiitake nejvýraznější chuť.

Zmínka o šiitake se objevila v knize Materia medica již v roce 1309. Některé historické záznamy však ukazují, že v Japonsku byla užívána přinejmenším už ve 2. století našeho letopočtu.

Latinský název: Lentinula edodes, Lentinus edodes

Jiné názvy: Houževnatec jedlý, Xianggu - voňavá houba, šiitake, black forest mushroom, white flower mushroom

Země původu: provincie Zhejiang, Asie


Jakost Typ Extrakce Aktivní sloučeniny
Pěstování
Aplikace
potravinářská, farmaceutická
práškový extrakt z plodnice houby horkovodní 50% polysacharidy, 25% betaglukany
kultivace na dřevě
doplňky stravy, mykoterapie


Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Lentinan, polysacharidy, betaglukany, heteroglukany, kyselina pantotenová, okten-1-ol-3, etyl-n-amylketon, lignin, eritadenin - kyselina máselná, kyselina šťavelová

Souvisí s: T lymfocyty, makrofágy, interferon, játry, ledvinami, žlučníkem, žaludkem, klouby, krví, pokrmem Yakuzen

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 0,5 g – 1 g extraktu v jedné dávce (jedna orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, v mykoterapii až 3x denně. Extrakt má výraznou houbovou chuť, která je pro shiitake typická. Odměřenou dávku můžete rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Upozornění: Není vhodné užívat s léky potlačující imunitu (např. po transplantaci). Nedoporučuje se dlouhodobě užívat s léky na ředění krve a při problémech se srážlivostí krve.
  • Neobsahuje, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

    Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.