LifeChi - Housenice čínská (Cordyceps sinensis) houbový prášek 100 g

Cordyceps sinensis, česky Housenice čínská, je známou funkční houbou, která se už tisíce let využívá v tradiční čínské medicíně. Zlepšuje vitalitu organismu a také fyzickou výkonnost. Ocení ji zejména fyzicky aktivní lidé a sportovci.

● Jemný prášek z mycelia funkční houby Cordyceps zpracován technologií shellbroken pro narušení chitinového obalu, s obsahem více jak 5% polysacharidů, 0,25% adenosinu a 7% D-mannitolu (kyselina cordycepsová). Čistý obsah balení: 100 g.

Cena
360 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
100 g
VytisknoutVložit do seznamu

Houby rodu Cordyceps ve skutečnosti parazitují na hostitelých jakými jsou například larvy můr, které žijí v Číně, v Tibetu a v Himalájích. Kvůli vysoké poptávce se však housenice začala v Asii cíleně kultivovat. Z Asie se pak vyváží do zahraničí, zejména do Evropy a do USA.

V těchto zemích bývá nejčastěji využívána jako doplněk stravy pro sportovce a pro všechny nadšence oboru fitness. Cordyceps totiž dokáže efektivně zvyšovat vitalitu a produktivitu organismu. Sportujícím také pomáhá udržet fyzickou výkonnost a především odolávat kyslíkovému dluhu, který se tvoří během vynaložení fyzické aktivity.

Cordyceps se již po mnoho staletí využívá v tradiční čínské medicíně, v souvislosti s játry, dýchacími cestami a ledvinami.

Cordyceps obsahuje velké množství živin, například bílkoviny, tuky, sacharidy, vlákninu a minerální látky. Dále v něm najdeme aminokyseliny, adenosin a kyselinu cordycepsovou, po kterém získal své jméno. Cordyceps v naší nabídce pochází z asijské provincie Zhejiang. Obvykle se užívá 1 – 3 g denně s minimálním půlhodinovým odstupem od jídla. Prášek můžete přidat do jídel a nápojů, nebo si z něj vyrobit kapsle. Oproti extraktu má Cordyceps ve formě houbového prášku jemnější působení. 


Latinský název: Cordyceps sinensis

Jiné názvy: Cordyceps, CS-4, Housenice čínská, Žezlovka čínská, Clavaria sinensis, Ophiocordyceps sinensis, Chinese caterpillar mushroom, Tibetian caterpillar fungus, Yartsa gunbu, Yatsa gunbu, Yarshagumba, Yarchagumba, Chong cao, Jarca günbu

Země původu: provincie Zhejiang, Asie


Jakost Typ Velikost částic prášku Pěstování Aktivní sloučeniny Aplikace
potravinářská
jemný prášek z mycelia
(biomasa / powder)
80 MESH kultivace na substrátu
5% polysacharidy, 0,25% adenosin, 7% D-mannitol (kyselina cordycepsová)
doplňky stravy, mykoterapie, maceráty, tinktury, kulinářství


Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Polysacharidy, glukany, triterpenoidy, adenosin, D-manitol, cordymin, kyselina cordycepsová, steroly, vitamíny a stopové prvky minerálů

Souvisí s: fitness, sportovci, bodybuildingem, VO2max

Užívání: 1 – 3 g prášku v jedné dávce  s alespoň půlhodinovým odstupem od jídla, (jedna až tři orientační odměrky, odměrka je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x denně. Prášek má nahořklou chuť, takže je dobré odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Upozornění: Není vhodné užívat s léky potlačující imunitu (např. po transplantaci).
  • Neobsahuje kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.