LifeChi - Housenice červená (Cordyceps militaris) extrakt v prášku 50 g

Tato houba patří mezi vysoce uznávaný prostředek v tradiční čínské medicíně. V Evropě a v USA se stává součástí mnoha doplňků stravy s adaptogenním účinkem. Je užívána jako tonikum.

● Extrakt v prášku z medicinální houby Cordyceps s obsahem více jak 30% polysacharidů, 0,1% cordycepinu a 0,5% adenosinu. Čistý obsah balení: 50 g.


 

Cena
690 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:

Houba Cordyceps pochází z tradiční čínské medicíny. Do Evropy se dostala jako oblíbený adaptogen a lidé Cordyceps začali užívat pro posílení imunitního systému, při rekonvalescencích, detoxikacích, ke zlepšení prokrvení organismu, schopnosti odolávat únavě a kyslíkovému dluhu. Někteří uživatelé pociťují zlepšení psychického a fyzického výkonu. Houba je užívána jako tonikum.

Tato houba patří mezi vysoce uznávaný prostředek v tradiční čínské medicíně. V Evropě a v USA se stává součástí mnoha doplňků stravy s adaptogenním účinkem.

Latinský název: Cordyceps militaris

Jiné názvy: Cordyceps, Housenice červená, Žezlovka čínská, Clavaria militaris, Ophiocordyceps sinensis, Chinese caterpillar mushroom, Tibetian caterpillar fungus, Yartsa gunbu, Yatsa gunbu, Yarshagumba, Yarchagumba, Chong cao, Jarca günbu

Země původu: provincie Zhejiang, Asie


Jakost Typ Pěstování Aplikace
potravinářská, farmaceutická
vodný extrakt kultivace doplňky stravy, mykoterapie


Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Polysacharidy, glukany, triterpenoidy, cordycepin, adenosin, manitol, cordymin, kyselina cordycepsová, steroly, vitamíny a stopové prvky minerálů

Souvisí s: Adaptogeny, životabuděče a tonika, hormonální rovnováha, plodnost mužů i žen, srdce, plíce, ledviny, cholesterol, játra, chronická únava, řídnutí kostí, regenerace, rekonvalescence, krevní cukr, duševní a psychický výkon

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 0,5 g – 1 g extraktu v jedné dávce (jedna orientační odměrka, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, v mykoterapii až 3x denně. Extrakt má méně nahořklou chuť, takže je dobré odměřenou dávku rozpustit v čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod), případně dochutit mlékem a medem.

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.