LifeChi - Kopřiva dvoudomá (Urtica dioica) extrakt v prášku 100 g

Kopřiva se užívá pro normální stav kostí, vlasů a nehtů. Extrakt z kořene kopřivy obsahuje množství přírodních bioflavonoidů, která mají příznivý vliv na lidský organismus - zejména na cévy. Kořen kopřivy obsahuje také fytosteroly jako beta-sitosterol a skopoletin.

● Extrakt v prášku z kořene Kopřivy dvoudomé s obsahem více jak 2,7% přírodních flavonoidů. Čistý obsah balení: 100 g.

Cena
448 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
100 g
VytisknoutVložit do seznamu

Kopřiva je jedna z klíčových bylin starověké přírodní medicíny. V Česku je nejznámější a nejrozšířenější kopřiva dvoudomá (Urtica dioica). Kopřiva je plná vitamínů a pro naše tělo velice prospěšných látek. Jsou to například vitamín B2 a C, chlorofyl, karotenoidy, minerální látky jako železo a hořčík, dále flavonoidy, organické kyseliny, acetylcholin, histamin či serotonin. 

Nejnovější studie doporučují extrakt z kořene kopřivy v kombinaci s dalšími herbálními přípravky. Zvlášť dobrá účinnost byla prokázána v kombinaci s extraktem Serenoa repens. Studie také zdůrazňují nepřítomnost vedlejších účinků.

Rostlina má dlouhou historii používání v tradiční přírodní medicíně. Používala se také jako jídlo, čaj a textilní surovina. Nejčastěji se z kopřivy suší její listy, které se následně používají k přípravě bylinného čaje. Kopřivu můžeme nalézt v celé řadě receptů jakými jsou polenta, pesto, pyré nebo kopřivová polévka.


Latinský název: Urtica dioica

Jiné názvy: Common Nettle, Nettle root, Kopřiva kořen

Země původu: provincie Shaanxi, Asie


Jakost
Typ
Extrakce
Aktivní sloučeniny
Aplikace
potravinářská
práškový extrakt z kořene
horkovodní 2,7% flavonoidy
doplňky stravy, fytoterapie


Historie použití: Tradiční čínská medicína, tradiční přírodní medicína, alternativní medicína, doplňky stravy, fytoterapie v Evropě

Účinné látky: Flavonoidy, vitamín B2 a C, železo, hořčík, organické kyseliny, fytosteroly (β-sitosterol a skopolenin) 

Souvisí s: Normální stav kostí, vlasů a nehtů, cévy, aromatáza

Užívání: Obvykle postačuje u takto koncentrovaného extraktu cca 0,5 g extraktu v jedné dávce. Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně. Odměřenou dávku extraktu můžete rozpustit ve vodě, čaji nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, smoothie apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této rostliny se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Neobsahuje, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

    Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.