LifeChi - Reishi (Ganoderma lucidum) spórový prášek 50 g

Spórový prášek z Reishi se sbírá ze semen této houby. Tyto semena se také nazývají výtrusnice a sbírají se při dozrávání houby tzv. DuanWood Red Reishi. Spóry jsou několikanásobně účinnější než samotný prášek z těla rozemleté houby. Pro zvýšení účinků je optimální spóry užívat společně s extraktem z Reishi.

● Spórový prášek z funkční houby Reishi s obsahem 2,5% polysacharidů, 2% triterpenů a více jak 98% narušenou buněčnou stěnou spórových semen pro vysokou vstřebatelnost. Čistý obsah balení: 50 g.

Cena
590 Kč
Dostupnost:
Skladem
ks
Značka:
Hmotnost:
50 g
VytisknoutVložit do seznamu

Houba Reishi pochází z jižní a jihovýchodní Asie, roste však druhotně také v Evropě, Americe a střední Africe. Je nejznámější a nejdéle používanou funkční houbou. Její spektrum účinků je pozoruhodné. První popisované zmínky o jejich účincích najdeme v knihách z období čínské dynastie Han (25 př.n.l. – 250 n.l.). 

Spórový prášek z Reishi se sbírá ze semen této houby. Tyto semena se také nazývají výtrusnice a sbírají se při dozrávání houby tzv. DuanWood Red Reishi. Spóry jsou několikanásobně účinnější než samotný prášek z těla rozemleté houby. Pro zvýšení účinků je optimální spóry užívat společně s extraktem z Reishi. V tradiční čínské medicíně má Reishi nezastupitelnou roli. Je typickou funkční houbou pro přirozenou obranyschopnost.

Naše Reishi je kultivována v provincii Zhejiang. Konkrétně jde o druh Ganoderma lucidum (Curtis) P. Karst. Spórový prášek z plodnice Reishi se ručně sbírá a poté zpracovává technologií (low-temperature sporoderm-breaking technology) pro narušení chitinového obalu (skořápky) spór. Chitinový obal je narušen z více jak 98%, například poslední šarže má 99,2%. Jde o čistý spórový prášek z 12ti měsíční houby Reishi.

Latinský název: Ganoderma lucidum (Curtis) P. Karst.

Jiné názvy: Reishi spore, Lesklokorka lesklá, Ling Zhi, Mannetake, Leskloporka, Panacea Polypore, Reischi, Linh chi

Země původu: provincie Zhejiang, Asie


Jakost Typ Extrakce Aktivní sloučeniny
Pěstování
Aplikace
potravinářská
jemný spórový prášek z plodnice houby
> 98% shell-broken 2,5% polysacharidy,
2% triterpeny
kultivace na dřevě
doplňky stravy, mykoterapie


Historie použití: Tradiční přírodní medicína, TČM, doplňky stravy, mykoterapie, alternativní medicína

Účinné látky: Polysacharidy, glukany, triterpenoidy, kyselina ganoderminová, esenciální aminokyseliny, mannogalaktoglukan, sacchachitin, lektiny, peptidoglycany – proteoglykan, lanostan, kyselina ganoderová a lucidenová, ganoderan, ganoderiol, lektiny a nukleosidy, mastné kyseliny, zinek, selen, měď, vápník, germanium, vitamíny skupiny B

Souvisí s: Beta-glukany, imunitním systémem, přirozenou obranyschopností, normální funkcí oběhové soustavy, normální hladina cholesterolu v krvi, probuzením životní energie Qi a Shen

Užívání: Spórového prášku z Reishi užíváme cca 1 g – 1,5 g prášku v jedné dávce (dvě až tři orientační odměrky, která je součástí balení). Užívá se jako doplněk stravy 1x až 2x denně, v mykoterapii až 3x denně. Prášek má příjemnou lehce houbovou chuť. Je dobré odměřenou dávku rozpustit ve vlažné vodě nebo jiném oblíbeném nápoji (džus, kakao apod.), případně dochutit mlékem a medem.

Prodejce: Tomáš Měřínský, Křižanovice u Vyškova 58, 682 01 Vyškov, CZ, www.lifechi.cz

Více o účincích této houby se dozvíte z lidového léčitelství, v herbářích, lékopisech nebo z vědeckých prací!


Upozornění:

Pro více informací a historii použití v tradiční přírodní medicíně Vás musíme odkázat na herbáře nebo na externí zdroje na Internetu nebo v literatuře. Podle současně platného nařízení Evropské komise č.1924/2006 není možné u produktů uvádět žádná nepovolená zdravotní nebo výživová tvrzení, která nebyla schválena Evropskou komisí nebo Evropským úřadem pro bezpečnost potravin. Zdravotním tvrzením se rozumí tvrzení, ze kterého se naznačuje nebo ze kterého vyplývá, že se jedná o léčebné účinky na lidský organismus. Tento produkt je uvedený na trh v ČR jako rostlinný výtažek a surovina pro další zpracování. Nemá schválené diagnostické ani léčivé účinky a nejedná se o lék. Ukládejte mimo dosah dětí. Uchovejte v chladu, suchu a temnu. Minimální trvanlivost je vyznačena na obalu.

Máte dotaz k produktu? Napište nám.

Upozornění:

  • Doplněk stravy
  • Není určeno jako náhrada pestré stravy.
  • Uchovávejte na suchém a chladném místě, chraňte před sluncem.
  • Uchovávejte mimo dosah dětí.
  • Není určeno pro děti, těhotné a kojící ženy.
  • Nepřekračujte doporučené denní dávkování.
  • Upozornění: Není vhodné užívat s léky potlačující imunitu (např. po transplantaci).
  • Neobsahuje, kofein, lepek, konzervační látky, barviva ani cukr.

    Produkty na těchto stránkách jsou doplňky stravy. Nejedná se o léky a nelze je za předepsané léky zaměňovat.